Labiau akims nei skrandžiui

Žinot, kartais ne tik skrandžiai gali būti pamaitinti, bet ir mūsų akys. Ir tokių kavinių bei barų Hamburge netrūksta.  Šįkart noriu su jumis pasidalinti savo atrastomis vietomis, kuriose užtenka gurkšnoti mėgstamą gėrimą ir kuriose nebūtina valgyti (kai kuriose net nėra padoraus maisto), tačiau būsite palepinti atsivėrusiais vaizdais prieš jus. Už tai jums tikrai jūsų akys, o kažkam ir siela padėkos 🙂 Aš asmeniškai tokias vietas dievinu. Jose net mano plepiausios draugės mėgsta tylėti.
Aš taip pat 🙂
Bandžiau sudėlioti savo pačių pačiausių vietų dešimtuką, bet nepavyko –  gavosi TOP 11.

Nenustebčiau, kad tokių „vaizdingų“ kavinių ir barų Hamburge yra dar daugiau, bet gal gerai, kad ne viską žinau – apsispręsti būtų dar sunkiau 🙂

Šias vietas suskirsčiau pagal jų įsikūrimo vietas. Žinoma, daugiausiai jos – prie vandens, tačiau ne visos.

Pradėkime nuo didžiojo Alster ežero – Außenalster.

  1. Alsterperle
    Alsterperle/Sergio Bruno nuotr.

    ALSTERPERLE (tik užkandžiai, savitarna). Aš dievinu šią vietą (bijau, kad šis sakinys mano įraše dar ne vieną kartą pasikartos J). Stovi mažas namelis, kaip aš jį vadinu – kioskelis, ant ežero kranto. Nusiperki (ne) alkoholinį gėrimą (arba atsineši savo – čia niekas nekontroliuoja)  ir sėdiesi, kur randi vietos (o tai mane ir labiausiai žavi): nuleidus kojas į vandenį, ant suoliuko, po medžiais ant pievos, ant sūpynių arba jei pasiseka, prie didelių stalų. Ir gėriesi tolumoje švytinčiais miesto bažnyčių bokštais, ežere plaukiojančiais buriniais laivais, gulbėmis, antimis. Dieviška.

  2. Pieper
    Kavinė ir buriavimo mokykla “Pieper“ / Sergio Bruno nuotr.

    PIEPER (su aptarnavimu ir valgiaraščiu). Tai ne tik kavinė, bet  ir buriavimo mokykla. Sėdėti galima prie staliukų, įkritus į milžiniškus krėslus arba kojomis tabaluojant ant tokios aukštos „sofos“. Aplink vanduo ir burlaiviai. Tikrai gražu.

Kanalai

Muehlenkamp Anleger
Mühlenkamp Anleger / Sergio Bruno nuotr.

3.  MÜHLENKAMP ANLEGER. Ant Osterbeck kanalo kranto. Iš tiesų, tai yra laivelių, plaukiojančių Alsterio kanalais, stotelė. Dėl to čia galima ateiti tiesiog pasėdėti ir pasidžiaugti vaizdais. Pro šalį praplaukia mėgėjai irkluotojai, turistiniai laiveliai,  netrūksta gulbių ir ančių. Išalkusiems ar ištroškusiems galima pasistiprinti čia pat įsikūrusioje kavinėje. Kiek kitaip, bet vaizdas tikrai džiuginantis.

Leinpfaden Cafe
Leinpfaden Café / Asm.nuotr.

4. LEINPFADEN (Leinpfaden Café). Dar viena vieta ant vieno Alster kanalo. Pro šalį plaukia profesionalai irkluotojai ir romantiškai nusiteikusios porelės, niekada nepasotinamos antys ir gulbės. Čia galėtų būti pažadintos mūzos rašytojui ar kompozitoriui. Ši vieta tikrai turi kažką magiško. Tiesa, kainos ne pačios pigiausios (bet ir ne pačios brangiausios).

Elbė

Grad 28
Elbės įlankoje įsikurūsi “Grad 28“ / Nuotr, iš jų internetinio psl.

5. GRAD 28 (Wedel). Baras ant Elbės kranto, įsikūręs įlankoje tarp medžių. Ne taip paprasta rasti. Bet pasistengti surasti jį tikrai verta, oi kaip verta. Sėdi ir netiki, kad esi ne šiltuose kraštuose, o Vokietijoje, netgi Šiaurės Vokietijoje. Palmės, smėlis, šiaudiniai skėčiai, minkštasuoliai ir gultai. Tik aplink skambanti vokiečių kalba sugrąžina į realybę. Bet ir tuo atveju galima manyti, kad esi Maljorkoje.

Ponton opn Bulln
Ponton op’n Bulln: Sunku likti abejingu šiai vietai / Sergio Bruno nuotr.

6. PONTON OP‘N BULLN (Blankenese). Prisipažinsiu, man ši vieta, kur norisi labiau tylėti nei kalbėti. Čia man, asmeniškai, norisi sakyti: „sustok, akimirka žavinga“. Laiptų kvartalo (Treppenviertel) apačioje, ant prieplaukos įsikūrusi ši kavinukė. Lauki praplaukiančių milžinų-krovininių laivų, greitį mėgstančių katerių ar romantiškai nusiteikusių burlaivių. Žadą atimanti vieta. Aš šią kavinukę mėgstu ir žvarbiuoju metų laiku.

Elbterassen
Vaizdai kalba patys už save / Asm. nuotr.

7. ELBTERASSEN (Övelgönne). Dar viena vieta, kur mielai būnu ir viena. Atsiguli į gultą, o prieš tave kitame krante dirbantys uosto kranai ir prie pat restorano besiilsintys privatūs buriniai laivai.Užburiantis peizažas.

8.  STRAND PAULI (prie uosto). Paplūdimio aplinka. Garsi muzika. Šurmulys.  Krėslai. Ir atsiveriantis uosto vaizdas. Tiems, kuriems nebūtina ramybė ir bundančios mūzos, o smagi aplinka ir žvilgsnis į uostą.

StrandPauli
StrandPauli / Nuotr. iš internetinio psl.

9. LANGNESE CAFÉ (Unileverhaus, HafenCity). Smėlio čia nerasite, tačiau vasaromis ant laiptų – gultų jūra ir, jei pasiseks, galėsite žavėtis ir tyrinėti šalia sustojusius kruizinius laivus. Vieta, neleidžianti pamiršti, kad esate mieste (vien dėl mūru aplinkui), tačiau turi žavesio.

Lagnnese Cafe
Langnese Café / Sergio Bruno nuotr.

 Prie oro uosto

10. COFFE TO FLY (Holtkoppel 100, Hamburg). Ant kalvos įsikūrusi apžvalgos aikštelė su vaizdu į oro uosto pakilimo ir nusileidimo takelius. Kavinėje – savitarna, dėl to norint stebėti veiksmą oro uoste, nebūtina užsisakyti. Dirba ji iki 23 val. Vėsų vakarą galima pasiimti pledą . Vieta, kurią mėgsta porelės, lėktuvais besižavintys vaikai, vyrai ir moterys ar tiesiog tie, kurie nori trumpam pabėgti nuo rūpesčių.

Coffe to fly
Apžvalgos aikštelė ir kavinė “Coffe to fly“ / Sergio Bruno nuotr.

11. HIMMELSCHREIBER (Weg beim Jäger 111, Hamburg. Įvažiavimas prie Shell degalinės). Už tvoros, bet, galima sakyti, praktiškai oro uosto teritorijoje įsikūrusi kavinė. Tiesa, čia veiksmo kur kas daugiau nei prieš tai minėtoje apžvalgos aikštelėje (bet dirba iki 20 val.), tačiau jei norite, patogiai sėdėti ir matyti, kaip leidžiasi dideli ir maži (privatūs) lėktuvai, reikės užsisakyti ką nors iš jų meniu. O jei užsimanysite pakilti virš Hamburgo, vietoj galima užsisakyti skrydžius.

Himmelsschreiber
Himmelschreiber / Sergio Bruno nuotr.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s