Hamburgas iš aukštai

Hamburg vom oben
Fotos: Panzau

Ar žinote R. Kelly dainą „I believe I can fly, I believe, I can touch this sky“? Iš tiesų, būtų tikrai smagu kartais turėti sparnus ir pakilti virš gatvių, kuriomis nuolat vaikštome, pamatyti tas vietas, kurias itin mėgstame arba paliesti dangų, jei tai būtų įmanoma. Žvilgsnis iš paukščio perspektyvos – visada užburiantis. Bet kuri vietovė, bet kuris miestas atsiveria tuomet visai kitomis spalvomis. O koks Hamurgas iš aukštai?

Pamatyti tikrai verta. Nebūtina turėti sparnus, kad pakiltumėte virš jo. Žinoma, galite užsisakyti „plieninius“ sparnus ir prasukti ratą kitą virš Hamburgo. Arba galite tai padaryti kitais būdais.

Šįkart vietų sąrašas, iš kurių Hamburgas bus po jūsų kojomis.

 1. ORO BALIONAS (Deichtorstraße 1 – 2, prie parodų salės „Deichtorhalle“). Organizatoriai, tikina, kad tai didžiausias pasaulio balionas. Virš Hamburgo juo nepraskrisite, bet su juo pakilsite į 150 metrų aukštį. Tačiau šitas 15 minučių malonumas jūsų piniginę paplonins 15 eurų. Nuo 20 val. kainos – kiek mažesnės. Tiesa, vėjuotą dieną oro balionas nekyla.
  Oro balionas
  Kai nėra stipraus vėjo, iš oro baliono – Hamburgas po jūsų kojomis / Sergio Bruno nuotr. [500px.com/sergiobruno]
 2. Planetariumas
  Hamburgo planetariumas / Sergio Bruno nuotr.

  PLANETARIUMAS (Stadtpark). Pakilti iki balkono nieko nekainuoja. Bet tik reikės palaukti, kada baigsis planetariumo renovacija. Iki kitų – 2014-ųjų – metų.

 3. Žinoma, žvilgsnį iš viršaus ir jausmą būti arčiau dangaus garantuoja bažnyčių bokštai. Vienas jų – ST. NIKOLAI bažnyčioje. Kaina – 3,70 euro. Tačiau, visa laimė, nereikės lipti savo nuosavomis kojomis, o 40 sekundžių kilsite stikliniu liftu. Hamburgą pamatysite iš 76 metrų aukščio.

  St. Nikolai Kirche
  St. Nikolai bažnyčia su stikliniu-panoraminiu liftu /Asm.nuotr.
 4. ST. MICHEL bažnyčia. Už 5 eurus pakilsite į 106 metrų aukštį. Galite kilti liftu arba bandyti įveikti 452 laiptelius. O jei labai tingisi iš namų pajudėti, Hamburgą iš viršaus galite pamatyti internetu.

  St.Michel stikle
  St. Michel bažnyčios atspindys biurų pastate / Sergio Bruno nuotr.
 5. ST. PETRI bažnyčia. Jokio lifto. Tik laipteliai, o jų – nei daug, nei mažai – 544. Kaina už šį „sportą“ – 3eurai. O Hamburgas atsivers iš 123 metrų aukščio.
 6. DOCKLAND (uostas). Laivo formos pastatas ant Elbės kranto. Pakilę laiptais ant stogo, pamatysite kitą – industrinį – uosto krantą iš viršaus. Tiesa, tai nėra milžiniškas aukštis, bet vaizdas – tikrai žavingas. O be to, nieko nekainuoja.

  Dockland
  Dockland pastatas / Asm.nuotr,
Apzvalgos ratas
Apžvalgos ratas / Sergio Bruno nuotr.

7. APŽVALGOS RATAS. Kai veikia atrakcionų parkas „Hamburger Dom“, galima iš apžvalgos rato pamatyti Hamburgą. O nuo balandžio iki liepos mėnesio šis apžvalgos ratas stovi Hafencity (San Francisco allee). 6-8 minučių pasivažinėjimas kainuoja 5 eurus.

8. Dar yra barų, siūlančių ne tik gėrimus ir maistą, bet ir atsiveriantį Hamburgo vaizdą po kojomis. Vienas jų viešbutyje Radisson 26-ame aukšte įsikūręs baras „TOP OF TOWN“. Baras veikia nuo 19.30. Happy Hour – iki 22.30. Susiruošusiems į barą savaitgalį, būkite pasirengę sumokėti už įėjimą, nes baras tuomet tampa naktiniu klubu.

9. Baras „20 UP“ (Davidstrasse). Su naktiniu vaizdu į uostą.  Dirba nuo 18 val. iki paryčių. Išskirtinis šio baro bruožas – griežtas aprangos etiketas: įleidžiami tik svečiai, apsirengę sportine-elegantiška apranga.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s