Ką būtina pamatyti Brėmene?

BremenMažas, jaukus ir labai vokiškas (architektūriniu požiūriu) miestas – taip apibūdinčiau Brėmeną. Pagrindinius objektus galima pamatyti per dieną, kas nori mėgautis miestu, užtenka savaitgalio.

Didumo beveik kaip Vilnius: tiek gyventojų skaičiumi (virš 500 tūkst.), tiek plotu (325 kv.m). Kartu su kitu miestu Brėmerhafenu (Bremerhaven), nutolusiu per 60 km ir įsikūrusiu prie Šiaurės jūros, Brėmenas sudaro atskirą Vokietijos žemę. Jei ne Brėmerhafenas, šis miestas negalėtų didžiuotis uosto darbu: upė Weser dideliems konteineriniams laivams būtų per maža. Be to, pasirodo, būtent Brėmene atsirado kava be kofeino. Štai taip.

O dabar apie tai, ką būtina pamatyti Brėmene:

Brėmeno miesto muzikantai / Asm. nuotrauka
Brėmeno miesto muzikantai / Asm. nuotrauka

1. Brėmeno miesto muzikantai. Jie „apsistoję“ prie Rotušės. Tiesiog apeikite ją ir rasite juos.

Nesistebėkite, kodėl asilo kojos auksinės – jos tiesiog apčiupinėtos. Sakoma, kad palaikius asilui už kojos, garantuojama laimė. Taip, kad čiupkite ir jūs už jos ir tikėkite, kad laimė jau jūsų rankose.

2. Rotušė. Sakoma, kad tai viena gražiausių Vokietijos rotušių. Ji tikrai labai graži – taip, kad nesiginčiju dėl šios minties.

Brėmeno rotušė / Asm. nuotr.
Brėmeno rotušė / Asm. nuotr.

3. Šv. Petro katedra ( St. Petri Dom) ir Biblijos sodas. Katedra pastatyta 1043 metais, o jos vidiniame kiemelyje įkurtas sodas su visais Biblijoje paminėtais augalais.

Biblijos sodas šv. Petro katedros vidiniame kiemelyje / Asm. nuotr.
Biblijos sodas šv. Petro katedros vidiniame kiemelyje / Asm. nuotr.
Böttcherstrasse / Asm.nuotr.
Böttcherstrasse / Asm.nuotr.

4. Böttcherstrasse. Jei stovėsite veidu į Rotušę, tai ji jums bus už nugaros. Siaura, kiek mistiška, bet labai žavi gatvytė. Pavadinta dėl čia gyvenusių kubilių (tie, kurie gamina kubilus). Ilgą laiką čia buvo įsikūrusios kubilų dirbtuvės, tačiau 20 a. pradžioje visus namus supirko vienas verslininkas ir meno mecenatas, taip įkurdamas šioje gatvytėje meno galerijas. Šiandien čia galima rasti ir originalių parduotuvių, ir restoranų, ir kino teatrą.

5. Schnoor. Man tai pati gražiausia miesto dalis. Lyg iš pasakos. Mažos, siauros gatvytės ir maži, skirtingi, vienas šalia kito išsidėstę spalvoti namukai. Ne veltui jis pavadintas Schnoor vardu. Schnoor šiaurės vokiečių tarme reiškia virvę. Namai iš tiesų tarsi perlai sukabinti ant vienos virvės. Vaikščiokite, visur lįskite. Jei pamanysite, kai tai gatvės pabaiga, nustebsite, radę dar vieną gatvę, kurioje gali praeiti tik vienas žmogus.

Schnoor namai lyg perlai sukabinti ant vienos virvės / Asm.nuotr.
Schnoor namai lyg perlai sukabinti ant vienos virvės / Asm.nuotr.

6. Schlachte. Tai yra upės Weser pakrantė, kurioje ne tik laivai, bet ir daug kavinių.

7. Ostertor, das Viertel. Alternatyvioji Brėmeno dalis su daug mažų parduotuvių ir kavinių. Šią miesto dalį mėgsta menininkai, studentai, užsieniečiai, bohemos mylėtojai.

8. Parkai.

Stovi malūnas prie kelio vidury parko /Asm. nuotr.
Stovi malūnas prie kelio vidury parko /Asm. nuotr.

Wallanlagen. Parkas tarp rajono „Das Viertel“ ir stoties su čia stovinčiu malūnu. Miltai jau nebemalami, tačiau malūnas dabar veikia kaip kavinė.

Bürgerpark. Sakoma, kad tai žaliasis rojus mėgstantiems pasivaikščioti. Šis 200 kv. metrų ploto parkas buvo apdovanotas Vokietijos paminklosaugos prizu.

Rododendrų parkas. Didžiausias Europos rododendrų parkas. Ir dar vienas rojus Brėmene.

9. Universum. Futuristinis pastatas, kuriame kviečiama į keliones po Žemę, Visatą ir biologijos labirintus. Kaina – 16 EUR, likus 1,5 val. iki uždarymo įėjimas kainuoja tik 5 EUR.

Muziejus UNIVERSUM
Muziejus UNIVERSUM

Komentarų: 2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s