Labai svarbus sekmadienis

Nuotr. iš www.wdr2.de
Nuotr. iš http://www.wdr2.de

Ar žinote, kodėl šis sekmadienis toks svarbus? Manau, kad gyvenantiems Vokietijoje, nesunku būtų atsakyti. Visur – ant pastatų, pakelėse, stotelėse – iškabinti rinkiminiai plakatai neleidžia pamiršti – rugsėjo 22 dieną bus sprendžiamas klausimas, kam atiteks Vokietijos Vyriausybės vairas: krikščionims ar socialdemokratams? Kitaip tariant: liks konservatoriškoji Angela Merkel (CDU) ar pasaulis susipažins su naujuoju Vokietijos atstovu – Peer Steinbrück (SPD), dažnai dėl savo ypatingai ekstravertiško elgesio vadinamu naujuoju politikos juokdariu.

STOP!

Palaukit !!! Tik neskubėkite nuvertinti šio mano įrašo. Sakote tema nuobodi? Žinote, nuobodulysjau ir dažnas vokietis tai pasakytų. Savo nusivylimą politika jie pademonstravo prieš ketverius metus – balsavo tik 70,8 proc. gyventojų. Neįtikėtina, ar ne? Juk Vokietija kone visose srityse – pavyzdys. Ir tai buvo mažiausias aktyvumas nuo 1949 metų. (Palyginimui su Lietuva – paskutiniuose rinkimuose 2009 m. savo aktyvumą parodė 52,86 proc. rinkėjų). Kadangi vokiečiai vis dar mėgsta palyginti Vakarų su Rytų Vokietija (nesvarbu, kad jau 20 metų ši šalis yra vieninga), tai net yra nurodyti skaičiai, kad Rytuose rinkėjai buvo pasyvesni – balsavo šiek tiek daugiau nei 60, o Vakaruose – virš 70 proc. vokiečių.

Kad nebūtų nuobodu

Rinkimų plakatas 2013Oi, kaip šiais metais nerimaujama dėl rinkėjų aktyvumo. Organizuojamos kampanijos, skatinančios netingėti parodyti savo pilietinio aktyvumo. Vienas tokių būdų – plakatai, kuriuose garsūs žmonės ragina balsuoti, kaip pavyzdžiui, ši dainininkė Linda Hesse: „Ne kiekvienam patinka mano balsas. Bet jis svarbus. Tavo taip pat“. Nežinia, kiek tai rinkėjų aktyvumui skatinti įtakos turi. Bet pastangos matyt.

Kad rinkimai nebūtų tokie nuobodūs, šiek tiek pasidarbavo ir internautai. DeutschlandkettePavyzdžiui, po tradicinio TV dueto (TV-Duell), kuriame susitiko abiejų partijų atstovai, Angel Merkel kaklo papuošalas su Vokietijos vėliavos spalvomis tapo interneto pažiba. Jam buvo sukurtas atskiras Twitter profilis.

Šiais metais ir SPD partija pasistengė: išsirinko tikrai įžūlų kandidatą. Ne tik pasisakymais, bet ir drąsa pasirodyti ant Süddeutsche Zeitung Magazin viršelio štai taip.

Steinbrueck Finger

Bombos efektas! Tačiau tikrai apgalvotas.

Kas eis balsuoti?

BalsavimasĮdomu, kas šiais metais bus aktyviausi rinkėjai. 60-mečiai – 70-mečiai? Taip, kaip per paskutiniuosius rinkimus? Tuomet nebalsavo tik 20 proc. šio amžiaus rinkėjų. Labiausiai tingėjo, o gal ir nenorėjo balsuoti jaunuoliai nuo 21 iki 25 metų. Tik šiek tiek daugiau nei pusę jų pasinaudojo rinkimų teise.

Nebalsuoti skatina ir inteligentų įkurta nerinkėjų partija (Partei der Nichtwähler). Jie nebijo TV laidose pasisakyti, neisiantys balsuoti. Ir drąsiai sako, kodėl. Sociologai dėl to nerimauja: kas žavisi viena ar kita asmenybe, priklausančia šiam judėjimui, greičiausiai rinkimų biuletenį išmes ne į urną, o į šiukšlių dėžę.

nichtwaehler

Tas svarbusis sekmadienis

34 partijos siekia patekti šiais metais į Bundestagą naujajai kadencijai. Tačiau, žinoma, visų akys nukreiptos į svarbiausias partijas: CDU (juodieji), SPD (raudonieji), liberalai FDP (geltonieji), BÜDNIS 90/DIE GRÜNEN (žalieji) ir kairiųjų partija DIE LINKE (raudonieji). Būtent nuo surinktų balsų skaičių, priklausys, kokios spalvos bus naujos kadencijos Vyriausybė. Iki sekmadienio jinai dar juodai geltona.

Visas pasaulis, o ypač Europa, sekmadienį sulaikys kvėpavimą, laukdami vienos įtakingiausių šalių rinkimų rezultatų. O jūs, kol laukiate ir jei, žinoma, smalsu, pabandykite sužinokite, už kokią partiją balsuotumėte jūs, jei turėtumėte rinkimų teisę. O gal jūs ją ir turite? 🙂 https://www.wahl-o-mat.de

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s