11.11 11:11

Šaltinis: rp-online.de
Šaltinis: rp-online.de

Turbūt šiuo metu susimąstėte, apie ką aš čia? Ne, aš neišgalvojau šių skaičiaus kombinacijos. Ir lyg nei saulės, nei mėnulio užtemimo tuo metu irgi nenusimato. Aštuoni vienetukai labai svarbūs tiems, kurie gyvena prie Reino (nuo Kelno iki Mainco). Mat šiuo magišku laiku atidaromas KARNAVALŲ sezonas, kuris, kaip žinia, baigiasi antradienį prieš Pelenų dieną. Štai taip. Jei švęsti, tai švęsti. Ir pradėti reikia kuo anksčiau 🙂 Vokiečiai šią šventę dar vadina „der Elfte im Elften“ (vienuoliktas vienuoliktame).

Pirmą kartą apie šią ypatingą dieną sužinojau pernai, besisvečiuodama pas draugus Kelne. Tiksliau, nesužinojau, o patyriau. Išėjusi į gatvę, pasijutau tikrai kaip balta varna 🙂 Tarp visų persirengusiųjų pačiais originaliausiais kostiumais būti tik su civiliais drabužiais, patikėkite, tikrai ne jauku 🙂  Visa laimė, kad turėjau  labai rimtą pasiteisinimą – aš tikrai skubėjau į traukinių stotį.

Nuotr. iš www.tageschau.de
Nuotr. iš http://www.tageschau.de

Kad ir kaip bebūtų keista, ši diena tame Vokietijos krašte vis dar nepaskelbta laisva. Tačiau „reiniečiams“ tai nesvarbu. Juk tą dieną švenčiama penktojo metų laiko pradžia! Ar ši diena išpultų pirmadienį (šiais metais kaip tik bus pirmadienis), ar savaitės viduryje ar savaitgalio dieną, vienuoliktą valandą 11 minučių visi į gatves išeina persirengę. Miestas ūžia, aikštėse pastatytos scenos kviečia kartu šėlti, švęsti, šokti, dainuoti. Ir tūkstančiai žmonių tai daro. Man tikrai labai įdomu, o kas nors tą dieną dirba?  🙂

Kodėl būtent pasirinkta ši 11.11 11:11 kombinacija, yra daugybė versijų. Viena iš originalesnių: tai daugiau nei rankos pirštų ir mažiau nei apaštalų. Tai nei pusė, nei visas. Tą dieną galima sutikti daugiausiai persirengusiųjų juokdariais, nes jis pagrindinis karnavalo sezono atidarymo personažas. Ne tik dėl to, kad jis užtikrina gerą nuotaiką. Pasirodo, jis yra skaičiaus 11 atitikmuo.  Kodėl jis turi tokią galią? Šaltiniai rašo, kad juokdarys viršija 10 Dievo įsakymų, nes ardo tvarką ir gali leisti sau daryti bet ką.

Nuotr. iš www.koeln.de
Nuotr. iš http://www.koeln.de

Šiaip lapkričio 11-oji yra šv. Martyno diena. Tai paskutinė didesnė rudens šventė. Anksčiau tą dieną  prasidėdavo pasninko metas prieš Kalėdas. Tai visi norėdavo prieš susilaikymo laikotarpį atsidūkti. Vokietijoje šv. Martyno diena vis dar švenčiama, bet tai daugiau vaikų šventė. Tiesiog tobula. Vadinasi, lapkričio 11-oji – šventė visiems, mažiems ir dideliems 🙂

O ką veiksite jūs lapkričio 11 dieną 11 val.11 minučių? 🙂

Beje, išsamiau apie šią dieną dar vienas straipsnis Lietuvos spaudoje. Skaityti čia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s