Duonos valgymo ypatumai

Sergio Bruno nuotr.
Sergio Bruno nuotr.

Sumuštinis ryte, sumuštinis per pietus. Dar pakeliui kokia bandelė, gali būti ir sausa. O ir namie, jei nėr ūpo ką gaminti, irgi galima susitepti sumuštinį. Jei duonos gaminių krautuvėje pasimesite tarp pasiūlos, būsite ne pirmi ir ne paskutiniai. Skirtingi užtepai, skirtingi ingridientai, skirtingos duonos – tikrai duonos ir bandelių pasirinkimas čia tikrai kiekvienam skoniui.

Duonai negalioja net svarbi parduotuvių taisyklė – nedirbti sekmadieniais. Sekmą dieną dirba daugelis duonos parduotuvių (skaičiau, kad tokių yra  44 tūkstančiai) ir kepyklėlių (o jų suskaičiuota beveik 15 tūkstančių), kad žmonės pusryčiams galėtų valgyti šviežią, tik ką iškeptą duoną arba pusryčių bandeles. Šeštadienio rytais galima pamatyti ir ilgas eiles prie duonos!!! Aš tokias dažniausiai matau tik per išpardavimus ir atsimenu iš tarybinių laikų 🙂 Iš didžiulės pagarbos duonai vokiečiai ir duonos muziejų pietų Vokietijos mieste Ulme įkūrė. Štai tau ir įrodymas, kokia svarbi vokiečiams duona.

BrotŽinau žinau, turbūt dažnas jūsų pasakys, kad mūsų tautai duona taip pat labai svarbi. Ir būsite teisūs. Tačiau pripažinkim, lietuviška duona kvepia kitaip. Ir jos skonis kitoks. Lietuviškas 🙂 Ir iškart ją pažinsite, net jei užrištomis akimis tektų valgyti. Kažin, ar rastumėm lietuvišką skonį tarp apie 300 Vokietijoje siūlomų duonos ir daugiau nei 1200 bandelių rūšių. Kadangi neaišku, ar šie skaičiai išgalvoti ar tikri, prieš trejus metus Vokietijoje pradėta duonos rūšis registruotis. Būtent tuo – duonos ir jų gaminių gausa – vokiečiai ir garsėja visame pasaulyje. Bent jau jie taip teigia. Negana to, jie užsimojo būtent dėl šios išskirtinės savybės šį maisto produktą patikėti saugoti UNESCO. Argumentuoti šią iniciatyvą galima ne tik kiekybe, bet ir istorija. Jau keletą šimtmečių gaji tokia didelė duonos gaminių pasiūla Vokietijoje. Mat viduramžiais vokiškoje teritorijoje buvo daug mažų valstybėlių. O kiekvienam kieme vyravo skirtingi skoniai. Jie ir pasiliko, kas tik praturtino vokiečių duonos lentynas.

Mėgstamiausia Vokietijoje - pilno grūdo duona / www.schnuppschuess.de
Mėgstamiausia Vokietijoje – pilno grūdo duona / http://www.schnuppschuess.de

Priešingai nei Italijoje ar Prancūzijoje, pasakyti, kas yra tipiška vokiška duona būtų sudėtinga. Yra tik gaminiai, kurie yra būdingi vienam arba kitam regionui, kaip pavyzdžiui riestainio formos bavariškas Brezel.  Tačiau aišku, kokią duoną vokiečiai ypatingai mėgsta. Mėgstamiausia vokiečiams buvo ir vėl yra – pilno grūdo duona. Antrasis pasaulinis karas jų skonį, deja, buvo pakoregavęs. Nacionalsocialistai vartojo šią duoną kaip tobulą karo maistą dėl ilgo galiojimo ir vertingų medžiagų. Dėl to, karui pasibaigus, dar ilgą laiką ši duonos rūšis buvo pamiršta. O gal specialiai vengta. Tik kai vėl 8-ajame – 9-ajame dešimtmetyje susirūpinta sveiku maistu, pilno grūdo duona išgyveno savo renesansą. Šiandien prie mėgstamiausių vokiškų duonos rūšių priskiriama dar ir kvietinė duona, tuomet seka ruginiai gaminiai.

Sergio Bruno nuotr.
Sergio Bruno nuotr.

O manęs, jei kas paklaustų, kas tipiška vokiška, nė nemirktelėjus teigčiau –šios pusrytinės bandelės, ant kurių, dar šiltų, tirpsta tepamas sviestas, o tuomet ši kombinacija kartu su dešros ar sūrio gabalėliu tirpsta burnoje. O jei dar prie pusryčių stalo dar skaitomas ir tos dienos laikraštis!!!  Aš jau turiu tobulą dienos pradžią 🙂

Brotkultur (4)
Sergio Bruno nuotr.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s