Tik Hamburge: muziejai ir kitos lankytinos vietos

Žinoma, esu įsitikinusi, kad Hamburgas, kaip ir kiekvienas miestas, didžiuojasi visais savo muziejais ir galerijomis, tačiau, kai kurie jų – vienetiniai, kai kurie – išskirtiniai, o dar kiti – rikiuojasi pačių pačiausių sąraše.

Tad jei lankotės Hamburge, aplankyti reikėtų bent vieną iš šitame sąraše paminėtų muziejų ir objektų, o jei gyvenate šiame mieste – nepykite, brangieji – pamatyti reikėtų visus. Tai galioja, deja, ir man.

Pradėkime nuo vienintelio pasaulyje (Hamburgo istorijos muziejus nesiskaito ):

1.    Prieskonių muziejus (SPICY‘S Gewürzmuseum).

Prieskonių muziejuje galima ragauti, uostyti, liesti
Prieskonių muziejuje galima ragauti, uostyti, liesti

Tai kvapų ir kone visų pasaulio prieskonių karalystė. Istorija, kilimo vieta, vertė ir daugybė kitų subtilybių – visa informacija pateikiama apie prieskonius. Sakoma, kad čia daugiau nei pusė šimto prieskonių ir beveik tūkstantis eksponatų. Liesti ir ragauti čia irgi galima. Netgi rekomenduotina.  O jei to neužtenka, galima susigundyti ir organizuojamais seminarais. Kaina: 4 eurai, vaikams iki 14 metų – 2 eurai.

O štai šis objektas – vienintelis Vokietijoje:

2.     Flußschiffkirche (plaukiojanti bažnyčia). Vis dar veikianti evangelikų bažnyčia laive. Ką ten laive – mažame laivelyje, 26 metrų ilgio. Apsilankyti galima sekmadieniais nuo 15 val., kai vyksta pamaldos. Arba renginių metu. Arba tiesiog apeiti apžiūrėti iš lauko ir prisėsti šalia įsikūrusioje kavinukėje Weite Welt. Čia už bilietą mokėti, žinoma, nereikia.

Vienintelė bažnyčia Vokietijoje ant vandens
Vienintelė bažnyčia Vokietijoje ant vandens

Dabar eilė – didžiausiems:

3.      Miniatur Wunderland (Miniatūrų stebuklų šalis).
Miniatur Wunderland
Štai šiame didžiausiame pasaulyje miniatiūrų muziejuje pasijusite tikrais milžinais. Visas pasaulis po jūsų kojomis. Nespėsite aikčioti. Iki begalybės žavi kiekviena detalė, kuri yra vos kelių centimetrų ar tik milimetrų dydžio. Žavi atkurti miniatiūriniai miestai, miesteliai, žmonės, gatvės, Alpės, tiltai traukiniai, automobiliai, oro uostas (lėktuvai ten net skraido)! Pasiruoškite daug apeiti (1300 kvadr.metrų) ir pasiruoškite nemažai sumokėti – 12 EUR suaugusiems, vaikams iki 16 metų – 6 EUR. Tačiau aš sakau – verta.

 4.     Museum für Kunst und Gewerbe (meno ir amatų muziejus). Šis muziejus garsėja turintis didžiausią Jugendstil (arba Art Niveau) kolekciją – nuo skulptūrų iki porceliano, o taip pat klavišinių instrumentų kolekciją iš viso pasaulio. Be nuolatinių parodų, muziejus visada eksponuoja ir vis naujas parodas. Ką aš dar būtinai rekomenduočiau, pavargus vaikščioti po didžiulius muziejaus koridorius ir sales, prisėsti muziejaus restorane. Jame ypatinga ir jauki atmosfera. Kaina – 10 EUR.

 5.     Altes Land. Obuolių , vyšnių, kriaušių ir kitų vaisių rojus, didžiausias Vidurio Europoje. Šiam regionui be šio didelio – „tik“

Nuotr. iš http://www.ferienregion-altes-land.de
Nuotr. iš http://www.ferienregion-altes-land.de

11 ha – „sodo“ priklausos dar šešios gyvenvietės: trys Hamburgo, trys – jau kitos – Niedersachsen – žemės. Kuo puikiausiai pasiekiama iš Hamburgo, nes įsikūrusi pietinėje Elbės pusėje. Ypač  rekomenduotina čia apsilankyti pavasarį, kai žydi medžiai pačiomis gražiausiomis spalvomis. Tačiau neapsiriksite šiame rojuje apsilankę vasarą ir rudenį. Dažnas su savimi pasiima ir dviratį. Tik tuomet galima tikėti, kad bus visa teritorija pamatyta 🙂

 6.     Povandeninis laivas U-434. Jis dar iki 2002 metų plaukiojo po plačiuosius vandenynus, o baigęs savo misiją, po kelių mėnesių buvo atgabentas į Hamburgą. Tiesa sakant, visų nuostabai. Juk tai buvęs rusų šnipų laivas, vienas didžiausių neatominių povandeninių laivų pasaulyje, todėl niekas nesitikėjo, kad rusai jį parduos. Pasisekė hamburgiečiams. Niekas nesugadinta, dar daugelis technikos veikia. Tiesa, vietos ten mažoka, todėl turintiems klaustrofobiją, ten lankytis nepatartina. Įėjimas kainuoja 9 eurus.

Nuotr. iš www.u-434.de
Nuotr. iš http://www.u-434.de

Ir paskutiniai, bet tikrai neblogiausi mano sąraše – besirikiuojantys šalia pačių geriausiųjų:

7.     Hamburger Kunsthalle (Hamburgo meno galerija).

Nuotr. iš www.hamburg.de
Nuotr. iš http://www.hamburg.de

Tai vienas svarbiausių meno muziejų Vokietijoje, kuriame galima pamatyti septynių šimtmečių meno kūrinius: nuo viduramžių iki šių dienų. Muziejaus eksponatai rodomi trijuose didžiuliuose įspūdinguose pastatuose. Žinoma, Kunsthalle lankytojus vilioja ir keičiamomis parodomis. Jei čia lankysitės, piniginė paplonės 12 eurų.

8.     Hagenbecks Tierpark (kitaip tariant, zoologijos sodas). Zoologijos sodų Vokietijoje netrūksta. Tą žinome. Tačiau Hamburgo zoologijos sodas  – pirmasis privatus zoologijos sodas, įkurtas prieš daugiau nei 100 metų ir išgarsėjęs tuo, kad gyvūnai čia laikomi ne už grotų. Nuo dramblių iki Šiaurės meškų, nuo jūros gyvūnų iki krokodilų – 25 ha plote ir daugiau nei 7 kilometrų ilgyje galima pamatyti beveik 2000 gyvūnų iš visų pasaulio žemynų. Kainos į zoologijos sodus visada „kandžiojasi“ – šis Hamburgo gyvūnijos pasaulis, deja, neišskirtinis. Už įėjimą sumokėsite nuo 14 iki 30 eurų, vaikams – nuo 10 iki 21 eurų.

Hagenbecks Tierpark (4)

Komentarų: 2

  1. Laba diena, Silvija,
    Hamburge yra tikrai, ka pamatyti 🙂 Butinai apsilankykite. Pigiausi skrydziai su Ryanair iki Bremeno, o is ten i Hamburga pusantros valandos kelio (traukiniu arba autobusu). Deja, is Lietuvos nera tiesioginiu skrydziu i Hamburga, bet galima skristi su persedimais. Kainuos prasideda dazniausiai nuo 140 EUR.
    Linkiu siame mieste apsilankyti! Smagiu atdradimu!
    Asta

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s