Ten, kur kalbama gryniausia vokiečių kalba

neues rathaus bei nachtČia ne tik kalbama gryniausia vokiečių kalba. Šiame mieste sustoja pagrindiniai traukiniai, važiuojantys iš Šiaurės Vokietijos į Pietus, iš Rytų į Vakarus. Šiame mieste vyksta vienos svarbiausių arba netgi svarbiausios ekonominės bei technologijų parodos.

Viso pasaulio fejerverkų mėgėjus šis miestas sutraukia į vienas svarbiausių tarptautines fejerverkų varžybas, vykstančias nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio.

feuerwerk hannover

Tradicijų ir šlagerių mylėtojai žingsniuoja didžiausioje Vokietijos medžiotojų šventėje, taip vadinamoje Schützenfest (apie šią medžiotojų kultūrą dar būtinai papasakosiu). Be to, tai Niedersachsen žemės sostinė. Aš šį kartą – apie Hanoverį (Hannover).

Abejoju, ar šitas miestas priklauso miestų sąrašui „Būtina pamatyti“. Bet jeigu jums kartais tektų perlipti Hanoveryje į kitą traukinį, o šis labai labai vėluotų, arba jeigu atvažiuotumėte į vieną iš minėtų renginių, arba jeigu būsite netoliese, o gal visada norėjote daugiau sužinoti apie Hanoverį, bet niekada nebuvo progos tuo pasidomėti, tai štai, ką man pavyko sužinoti ir pačiai pamatyti apie jį.

Kaip ir kiekvienas miestas, Hanoveris taip pat turi savo būtinai lankytinų objektų sąrašą. Jie ir knygą turi „111 vietų, būtinų pamatyti Hanoveryje“. Tai gal tas miestas be reikalo netraukia turistų būrius? 🙂

Daug kartų esu buvusi Hanoveryje, tačiau sunkiai sudaryčiau lankytinų vietų sąrašą, dėl to, prisipažinsiu, vadovavausi vienu kelionių vadovu:

1. Hannover_Altstadt_128-hSenamiestis. Mišinys iš senų namų, parduotuvių ir kavinių. Yra ne tik kur pakelti akis, bet ir yra ir kur užeiti. Ne tik apsipirkti, bet ir atsigerti uždirbtos (kai šitiek vaikščiota!) kavos.

2.    Stotis. Pakelkite rankas, kam teko apskritai kada grožėtis stoties pastatu? Prisipažinsiu, aš ne tokia. Arba aš skubu į stotį, arba stebiu žmones. Greičiausiai be reikalo. Kitą kartą būsiu atidesnė ir pastudijuosiu Hanoverio stoties architektūrinius grožius. Jinai laikoma gražiausių Vokietijos stočių.

bahnhof_hanover

3.   Herrenhauser Garten_panorama_large Herrenhäuser Gärten. Barokinė pilis su keturiais (!!!) milžiniškais sodais. Kai kurie jų labiau panašūs į parkus, kiti – tikri sodai su ypatingais augalais, dėl to už įėjimą teks sumokėti. Panašu, kad ši teritorija įveikiama tikrai ne per vieną dieną.

herrenhauser_parkas

4.    marktkircheMarktkirche (Turgaus bažnyčia). Viena seniausių Hanoverio evangeliškų bažnyčių su 97 metrų bokštu ir su garsiausiai visoje Niedersachsenų žemėję skambančiais varpais – jų net 11.

5.    Maschsee. Nesvarbu, kad tai dirbtinis ežeras. Tačiau kokio didumo ir kokio ilgumo! 2,5 km ilgio ir 78 hektarų pločio. Smagu pasivaikščioti ir vandens sportu užsiiminėti.

6.    Naujoji rotušė (Neues Rathaus). Atrodo, kaip pilis, o iš tiesų tai naujoji Hanoverio rotušė. Tokia ir nauja. Pernai buvo švenčiamas jos 100-asis jubiliejus. Čia dar ir šiandien visa Hanoverio valdžia sėdi. Bet kuris mirtingasis gali užsukti ir būti ekskursijoje pavedžiojamas. Arba galima užkilti į kupolo balkoną. Tuomet visas Hanoveris po jūsų kojomis. Tiesa, balkono durys atsidaro tik nuo kovo mėnesio.

Naujoji rotuse

7.   altes rathaus_hannover Senoji rotušė (Altes Rathaus). Įdomu, kaip atrodo senoji rotušė? Jinai dar stovi. Gotikinio stiliaus statinys mena dar 14 amžių. Šiandien iš rotušės liko tik fasadas, nes kaip ir daugelis Hanoverio pastatų, taip ir šis – pažinojo bombų smūgį.

8.    Zoologijos sodas. Jau daugiau nei 100 metų šis zoologijos sodas vilioja lankytojus pažiūrėti į matytus ir dar nematytus gyvūnus. Šiandien jų apie 3,500 tūkst.iš 237 rūšių.

9.    Sprengel Museum. Ir pasiūlymas tiems, kuriems norisi muziejų. Tai modernaus meno muziejus, laikomas vienas svarbiausių šiuolaikinio meno centrų.

Na, o jeigu jau būsite Hanoveryje ir dar turėsite sočiai laiko, sėskite į regioninį traukinį, ir aplankykite netoliese įsikūrusius miestelius, senoviškus ir su tipine vokiška miestelių dvasia:

Celle

celle

ir Hildesheim.

hildesheim

Į lankytinų vietų priskirčiau ir pilį Marienburgmiestelio Hildesheimo pašonėje.

Marienburg Schloss

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s