Vėlyvi pusryčiai Berlyne

Brandenburgo vartaiBerlynas! Menininkų ir jaunų žmonių miestas. Bent jau mano akimis 🙂 Miestas, kuriame gyvenimas verda 24 valandas 7 dienas per savaitę. Grožio čia ieškoti neverta. Architektūros šedevrai jūsų akių neapakins. Tačiau šis miestas turi tiek žavesio, to nematomo, tik jaučiamo žavesio, kurį, mano manymu, galima nors ir kibirais semti. Turtais irgi pasižymėti Vokietijos sostinė negali, dėl to ji yra vieną pigiausių Europos sostinių. Tačiau kaip Berlyno meras Wowereit, turintis prūsiškų šaknų, pasakė: „Berlynas yra vargšas, bet seksualus (arm, aber sexy)“. Aš šį miestą tikrai labai myliu. Ko gero tai pajutote jau iš pirmųjų eilučių 🙂 Ir visada mielai jame lankausi.

Jau vien istorine prasme – Berlynas man siaubingai įdomus miestas. Juk dabartinė Vokietijos sostinė buvo padalinta pačia tikriausia mūrineMauer siena į Rytus ir į Vakarus. Kiek čia sulaužytų likimų, kiek čia jaudinančių istorijų galima išgirsti (vis dar) ir pamatyti. Ilgiau čia pagyvenus, net galima pajusti, kad Berlynas tarp vietinių vis dar skirstomas į ossis (rytinius gyventojus) ir wessis (vakarinius gyventojus). Net pagal architektūrą galima pažinti, kuri Berlyno dalis priklausė rytinei daliai.

Ką būtina pamatyti šiame mieste, šįkart nesiryšiu. Tą labai gerai padarė šio tinklaraščio autorė (o gal autorius – nepavyko išsiaiškinti 🙂 ), rašanti (s) tik apie Berlyną. O štai šiame puslapyje rasite vietas, kur galima labai pigiai Berlyne pavalgyti 🙂

Tai apie ką aš pasakosiu? Ogi apie tai, be ko neįsivaizduoju Berlyno – be brunch‘ų (taip taip, čia angliškas žodis: breakfast + lunch = brunch) arba kitaip tariant be vėlyvųjų pusryčių, kurie tęstis gali net iki 18 val. 🙂 Sumoki vieną sumą ir valgai, kiek nori, arba tol, kol net kvėpuoti sunku pasidaro 🙂

brunch menschen

Ši brunch‘ų kultūra greičiausiai nei viename kitame Vokietijos mieste nėra tokia gaji kaip Berlyne. Hamburge, kuriame ir gyvenu, į vėlyvuosius pusryčius kviečia ne kiekvienas restoranas, o jei ir kviečia, tai labai dažnai mokėsi nuo 12 iki 20 eurų.

O štai Berlyne kai kurios kavinės yra skirtos tik brunch‘ams, o darbo dienomis kviečia tik į pusryčius. Vidutinė vėlyvųjų pusryčių kaina – 10 eurų. Priklausomai su kokiais draugais išsirengiu pusryčiauti, kiekvieni sako skirtingai, kuri vieta pati geriausia 🙂 Viena aišku, patartina vietas rezervuoti iš anksto. Jei to negalima padaryti ar nepavyko, teks dažnai pastovėti eilėje.

berlin_brunch tischAš dievinu niekur neskubant ilgai ilgai pusryčiauti.  Gal netgi labiau nei maistu apkrauti stalai 🙂 Man patinka šurmulys, kuris man neatskiriama brunch‘ų dalis. Šalia viso šito paketo man labai svarbi dalis – draugai. O savaitgalį, kai norisi ilgai pamiegoti, kai pakilus iš lovos norisi valgyti, o šaldytuvas tuščias, kas gali būti geriau, kaip brunch‘ as. Arba, neslėpkime, jei esi iš po vakarėlio anksti ar vėlai grižęs, toks variantas irgi tobulas. Juk pusryčiauti gali pradėti, kad ir 16 val.

Žinoma, dar viena mano spėjama priežastis, kodėl brunch‘ ų ir pusryčių pasiūla Berlyne tokia didelė. Šis miestas – didžiausias vienišių miestas Vokietijoje. Teigiama, kad daugiau nei 50 procentų sostinės namų ūkių gyvenama po vieną.

O grįžtant prie pagrindinės šio įrašo temos, drįstu teigti, jei buvai Berlyne ir nebuvai brunch‘e, vadinasi, tu niekada nebuvai Berlyne 🙂

P.S. Čia puslapis susirengusiems ilgiems pusryčiams Berlyne: http://brunch-berlin.de/

Komentarų: 3

  1. Taip, taip, su tuo brunch’u Berlyne tai tikra tiesa. Neabejoju, kad brunch’o populiarumui itakos turi tai, kad Berlynas kaip rasei jaunu zmoniu, o t.y. lebautoju miestas, kuriame gyvenimas prasideda ne anksti ryte, o gerokai popiet 😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s