Jų darbas – demonstruoti

Vieni darbus pradeda aštuntą ryte ir baigia 17 val. Kiti gal kiek vėliau.  Kiti dirba – neskaičiuodami darbo valandų, o gal tik naktimis. Visaip gali būti. O štai kai kurių darbas – demonstruoti.

Montagsdemo Hamburg

Tiesa, už tai jiems atlyginimas nemokamas, tačiau jie tai daro iš gryno pašaukimo ir tikėjimo, kad jie bus išgirsti. Jie demonstruoja kiekvieną pirmadienį visuose didžiuosiuose Vokietijos miestuose. Jų yra ne vienas ir tikrai ne dešimt. Ir jie visi priklauso pirmadieninių demonstracijų judėjimui, kuris vokiškai taip ir vadinasi „Monatgsdemo“.  Priklausyti gali kiekvienas, kas  nori. Ar teko jums kada nors juos matyti ir girdėti? 

Leipzig, MontagsdemonstrationPirmadieninės demonstracijos šiais metais (rugsėjo 4 dieną)  mini 25-erių metų sukaktį. Ir viskas prasidėjo dar tuometinėje Rytų Vokietijoje. Pasipriešinti prieš susiskaldžiusią valstybę pirmieji išdrįso demonstrantai Leipcige. Didysis iniciatorius buvo tuometinis evangelikų – liuteronų Mykalojaus bažnyčios (Nikolaikirche) klebonas Christian Führer. Kodėl būtent pirmadienį jie pasirinko savo demonstracijoms, taip pat galima paaiškinti. Pirmadieniais SED partijos nariai rinkdavosi į partijos susirinkimus, o be to, buvo leista pamaldiesiems iškart po darbų 17 val. melstis. Puiki galimybė surinkti žmones į vieną didelį būrį.

Su šūkiu „Mes esame viena tauta“, „Mes norime iš čia“ pirmojoje demonstracijoje Montagsdemo Leipzigdemonstravo apie 2000 žmonių. Kas savaitę šis skaičius augo tūkstančiais, po dviejų mėnesių į gatves išeidavo iki pusės milijono gyventojų.
Iš Leipcigo demonstracijų banga persikėlė ir į kitus Rytų Vokietijos miestus. Žinoma, šis judėjimas pareikalavo ir nemažai gyvybių – valdžia bandė demonstracijas kontroliuoti. Tačiau pasipriešinimo jėga tik stiprėjo. Po dviejų mėnesiu griuvo siena, o  lygiai po metų – spalio 3 dieną – Vokietija buvo paskelbta susivienijusi.

montagsdemo Hartz IVŠiandien, ir praėjus beveik trims dešimtmečiams, visoje Vokietijoje, pagrindinėse miestų gatvėse ir aikštėse, vis dar vyksta pirmadieninės demonstracijos. Vienos – mažesnės, kitos – didesnės. Temos šiuo metu jau kitos. Pagrindinė – pagerinti socialinę pašalpą bedarbiams, vadinamą  Hartz IV. Pasisakyti gali kiekvienas, bet laikas yra ribojamas – tam, kad pasisakyti galėtų kiek įmanoma daugiau žmonių. O kad šis judėjimas būtų vieningas ir atrodytų rimtai, jie renka ir savo koordinacinę grupę.

Iš tiesų, reikia būti drąsiam, o svarbiausia, būti įsitikinusiam, kad kiekvieną pirmadienį išėjimas į gatves yra reikalingas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s