Septynių ežerų ir pasakų pilies miestas – Schwerin (Švėrynas)

Ne tik dėl didžiųjų miestų verta lankytis Vokietijoje. Jei lankotės (ar gyvenate 🙂 ) šioje šalyje, neaplenkite ir mažų miestelių bei miestų. Dažnai jiems užtenka vos vienos dienos, ir lygiai taip pat gali priversti aikčioti kaip ir didmiesčių grožybės. Bent jau mane tai tikrai 🙂

ippDažnai Vokietijos miestų topuose, o Šiaurės Vokietijos TOP 10 tai tikrai rasite paminėtą Schwerin (Mecklenburg-Vorpormmern žemė). Skamba kaip Žvėrynas, ir jūs nepatikėsite, iš tiesų, šio miesto pavadinimas kilęs iš senosios lenkų kalbos zver, ką ir reiškia žvėris. Juokas juokais, nors žvėrys ten ir nesigano gatvėse, tačiau galima apsilankyti Švėryno zoologijos sode. Aš iki ten nenukulniavau. Tačiau iš to ką mačiau net ne per vieną dieną, o per pusę, galiu pasakyti, man tai žvėriškai gražus miestas tas Švėrynas.

Visokių nuomonių man teko girdėti apie jį. Kai kurie sako, kad tai per daug „švarus“ miestas, mat Švėryno centras naujai renovuotas. Mano bičiulis, vaikščiodamas senamiesčio gatvėmis, net kelis kartus pakartojo, koks tai šviesus miestas. Ir, žinote, aš jam labai pritariu. Gali būti, kad tą dieną lepinanti rudens saulė pridavė Švėrynui šviesumo, tačiau, jeigu lygintumėm su kitų  Šiaurės Vokietijos miestų tamsiai raudonų klinkerio plytų architektūra, čia vyrauja kone tik pastelinės spalvos. 

ipp

Švėrynas tikrai turi kuo didžiuotis. Tai septynių ežerų apsuptas miestas. Pavydėtina.Tačiau svarbiausias traukos taškas čia – romantinio stiliaus pilis, pastatyta 19 amžiaus pabaigoje.  Sakyčiau, kaip iš pasakos. Stūksanti saloje, turinti daug bokštelių, auksinių kupolų ir daugybę ornamentų.  Sako, ši pilis – kandidatas gauti UNESCO globą. Tikrai ne be reikalo.

ipp

Princai ir princesės, karaliai ir karalienės ten negyvena – o galėtų 🙂 Čia įsikūrė kiti svarbūs dėdės ir tetos – šios žemės Mecklenburg-Vorpormmern (sutrumpintai MeckPom) politikai. Gali būti, kad dėl šios priežasties Švėrynui pavyko tapti žemės sostine. Kas gi nenorėtų dirbti pilyje! Kaip žinia, ši dalis priklausė Rytų Vokietijai, o sugriuvus sienai, buvo sprendžiama, kas taps naująja MeckPomm sostine. Švėrynas nušluostė nosį didžiausiam šios žemės miestui – Rostokui, esančiam prie Baltijos jūros.

ippNors pilyje politikaujama, smalsuoliai čia taip pat įleidžiami – už 6 eurų mokestį galima aplankyti svarbiausias ir tikrai puošnias pobūvių sales, buvusius gyvenamuosius apartamentus, sukauptas porceliano kolekcijas. Kaip ir kiekviena pilis, šioji taip pat gali pasigirti įspūdingu, jį supančiu parku. Iš parko atsiveria vaizdas į plačiuosius Švėryno vandenis.

Smagi atrakcija – parke pastatyti paveikslų rėmai. Į juos atsistoję turėsite puikią nuotrauką su labai gražiu vaizdu fone.

ipp

Parko gilumoje, kaip ir dera, balkonėliai, promenados, fontanai ir įspūdinga oranžerija, kuri vasara tampa restoranu.IMG_20140928_155220

Išėjus iš pilies parko, vilioja kiti žali plotai ir parkai, kurių nepamatyti neįmanoma. Pasivaikščiokite – pamatysite gražių ir fotoaparato vertų vaizdų. Visi man jie kaip iš atviruko.

ipp

ipp
Žaliasis tunelis

ipp

Staatliches_Museum_Schwerin
Švėryno muziejus / Nuotr. iš http://www.wikimedia.com

Priešais pilį įsikūrę du svarbūs pastatai kultūros ir meno mylėtojams – Švėryno teatras ir Švėryno muziejus „Galerie Alte&Neue Meister“. Muziejus dažnai vilioja savo įdomiomis parodomis ir kitus iš kaimyninių, net ir didžiųjų miestų. Be to, jame vietą rado didžiausia nuolat eksponuojama už Olandijos sienų olandų meistrų dailės kūrinių paroda. Tikrai verta apsilankyti.

O toliau tęskite kelionę po nedidelį, bet šviesų ir jaukų senamiestį. Pasukite iš pagrindinės gatvės – rasite neturistinių kavinukių, viliojančių prisėsti. Architektūra besidomintiems Švėrynas irgi turėtų būti įdomus – sakoma, čia galima rasti statinius, atstovaujančius svarbiausiems architektūriniams stiliams.ippipp

Tie, kas mėgsta aukštumas, irgi nėra pamiršti – pakilę į Švėryno katedros bokštą, turėsite miestą po jūsų kojomis. O jei vis dar turite laiko, sėskite į laivelį, plukdantį nuo pilies į salą Kaninchenwerder. Nebuvau, bet teigiama, kad ten – gamtos rojus.

ipp
Ir lietus visai nebaisus

Štai tokie mano mažo miesto dideli atradimai. Dar nebuvote Švėryne? Apsilankykite!

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s