Kuo kvepia Kalėdos Vokietijoje?

Nuotr. iš www.feride.com
Nuotr. iš http://www.feride.com

Sakoma, iki Kalėdų reikia grąžinti visas skolas. Tai mano didžiausia skola šiam tinklaraščiui ir jo skaitytojams – naujas įrašas. Ir štai jis čia Kalėdų išvakarėse. Pakalbėsiu apie kalėdinius kvapus Vokietijoje.

Kalėdomis Vokietijoje pakvimpa savaitę prieš pirmąjį Advento sekmadienį, kai visuose miestuose ir miesteliuose pradeda veikti kalėdinės mugės. Būtent iš jų į namus, į gatves, į visus plyšelius prasiskverbia turtinga kvapų ir aromatų puokštė. Apie Kalėdines muges savo tinklaraštyje rašiau pernai (aš apie jas galėčiau rašyti ir rašyti ). Tačiau vieną temą nešiojausi visus metus ir ja dar su jumis nesidalinau – tai kalėdiniai kvapai Vokietijoje. Man Kalėdoms privalomas mandarinų kvapas (o jums?), tačiau akivaizdu, kad aš šiuolaikinių švenčių kartos atstovė. Mano vokiečiai draugai ir kolegos taip pat linkčioja galvomis, pritardami, kad mandarinai – svarbi šių švenčių dalis. Tačiau paklausti, kokie kvepia jų Kalėdos, vieningai vardija štai šiuos kvapus ir skonius:

Karalius prieskonis kalėdinėje Vokietijoje
Karalius prieskonis kalėdinėje Vokietijoje

CINAMONAS. Tai kvapas-karalius kalėdinėje Vokietijoje. Šis kvapas, rodosi, lyg koks debesis tiesiog kybo virš kiekvienos Kalėdinės mugės. Sakyčiau, tai lyg kalėdinės nuotaikos kvepalai.  Be jo neįsivaizduojamas joks kalėdinis kepinys.

KARŠTAS VYNAS (Glühwein). Be jo taip pat neįsivaizduojama nei

Karštas vynas, vok. Glühwein / Nuotr. iš www.jovita.lt
Karštas vynas, vok. Glühwein / Nuotr. iš http://www.jovita.lt

viena kalėdinė mugė. O Glühwein‘e tarp visų prieskonių cinamonas taip pat privalomas. Štai šie prieskoniai dažniausiai naudojami, verdant karštą vyną: žvaigdžanyžiai, džiovintos apelsino žievelės, stambus cukrus, gvazdikėliai, kardamonas, cinamono lazdelės, muskatas.

 

KEPTI KAŠTONAI. Tiesą sakant, juos galima valgyti bet kuriuo metų laiku. Tačiau garai virš kepintų kaštonų kalėdiniame mieste privalomi.

kepsti kastonai

 

KEPINTI MIGDOLAI. Kad jūs žinotumėte, koks viliojantis yra kepintų cukruje migdolų kvapas!!! Jo įkvėpus ir nuotaika tampa saldesnė 🙂 Tai ką bekalbėti apie nuotaiką, jei to kvapo ir skonio patenka į skrandį!

Kepinti migdolai / Nuotr. iš www.kuechengoetter.de
Kepinti migdolai / Nuotr. iš http://www.kuechengoetter.de

SPEKULATIUS. Tai sausainiai, kurie Vokietijoje valgomi tik kalėdiniu laikotarpiu. Trys pagrindiniai prieskoniai sudaro šių skanėstų skonį, tai cinamonas, gvazdikėliai ir kardamonas. Iš tiesų, sausainiai atkeliavę iš Belgijos ir Olandijos, tik šiose šalyse jie valgomi visus metus.

Nuotr. iš www.foochomp.de
Nuotr. iš http://www.foochomp.de

STOLLEN. Specifiško skonio pyragas. Prisipažinsiu, nesu jo gerbėja. Tačiau šiais metais įsitikinau, kad Stollen gali būti ir tirpstantis burnoje. Akivaizdu, skonį nulemia kepėjas 🙂 Šis pyragas iš sunkios mielinės tešlos, į kurią pridėta džiovintų vaisiu, migdolų arba aguonų, pagardinta prieskoniais kaip cinamonas ir kardamonas ir apibarstyta dosniai cukraus pudra. Sakoma, geriausiais Stollen galima didžiuotis Drezdenas ir Niurnbergas.

stollen

SCHMALZGEBÄCKEN. Lietuviai jas vadintų spurgomis, tačiau jie neapvalūs, o maži kvadratinės formos skanėstai, kurie visada tirpsta burnoje.

Nuotr. iš www.kaffeeunscupcakes.de
Nuotr. iš http://www.kaffeeunscupcakes.de

Ar jums skaitant, dar nepradėjo kauptis seilės burnoje? Man tai taip. Su šiais kvapais aš atsisveikinu su jumis, mieli mano tinklaraščio svečiai, iki kitų – 2015-ųjų- metų.

Skanių Kalėdų ir kvapnaus starto į Naujuosius metus!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s