Kiaulė, kaminkrėtys ir musmirė – spėkite, kas juos sieja?

schwarze katzeŠįkart aš apie vokiečių prietarus. Jų mes, lietuviai, irgi turime su kaupu. Vengiame eiti tuo keliu, kuriuo ką tik perbėgo juoda katė. Ieškome medžio, norėdami pabelsti tris kartus, kai kalbame apie pagerėjusius reikalus. Arba ieškome keturlapio dobilo lapelio, kad tik laimė garantuotai būtų pastovi viešnia mūsų gyvenime. Tiesą sakant, tuo tiki ir vokiečiai. Bet jie dar turi ir kitų prietarų, nešančių jiems laimę arba nelaimę.

Jei per vestuves jūsų automobilis bus papuoštas kaspinu, negalima jo nuimti. Važinėtis reikia tol, kol kaspinas pats nukris (net jei šioje šventėje esate tik svečias). Mano kolega, grįžęs iš vestuvių, prašė, kad aš paslapčia nukirpčiau jam šį jau išsipurvinusį papuošalą. Bet žinote, aš taip ir neišdrįsau…

Norėdami jauniesiems dovanoti laimę su kaupu, daužykite porcelianinius indus jų šventėje (laimė mėgstantiems ir šiaip indus daužyti)

dovanosTik nesugalvokite vokiečio sveikinti gimtadienio išvakarėse. Būsite apdovanotas ne mandagiu ir džiugiu AČIŪ, o priekaištu, kad tokiu ankstyvu sveikinimu tik nelaimę prišauksit.

Jei nesugebėjote įveikti porcijos lėkštėje, nenustebkite išgirdę, kad tokiu „nevalgumu“ užgarantuosite blogą orą kitai dienai. Tiesą sakant, dažniausiai tai sakoma vaikams, tačiau šis posakis jau ir suaugusiųjų pasaulyje vis dažniau girdimas.

Na, o jeigu norite, kam nors dovanoti laimę, o jos parduotuvėje, kaip žinia, nusipirkti negalima, dovanokite kiaulę.

Schwein

Nepatariu dovanoti gyvos. Geriau – iš marcipano.

pigs-567575_1280

Kodėl būtent kiaulė? Sakoma, kad šis prietaras dar iš viduramžių laikų atkeliavęs. Mat tais laikais žmogus, laikęs daug kiaulių, buvo laikomas turtingu, nes jis turėjo garantuotai sotų gyvenimą.

boruzeleJei kiaulės nelabai norisi dovanoti, dovanokite tuomet boružėlę. Ji taip pat – laimės simbolis. Tiesa, ne tik Vokietijoje, jis gajus ir kitose šalyse, pavyzdžiui, Švedijoje. Boružėlės nešama laimė yra užsilikusi nuo pirmųjų krikščionybės metų.

musmiresIš neatmenamų laikų atkeliavo dar vienas neįprastas laimės simbolis – musmirė. Klausiate, kaip toks nuodingas grybas gavo tiek daug garbės? Teigiama, kad seniau karžygiai musmirę naudodavo žaizdoms gydyti. Taškuotasis grybas jiems pasitarnaudavo ir kitomis savo vaistinėmis savybėmis.

kopecios

Net jei tai būtų vienintelis kelias pereiti į kitą pusę, vokietis geriau liktų stovėti arba pasirinktų aplinkinį kelią, bet po kopėčiomis jis neis. Galima teigti, visa tai saugumo sumetimais, bet ne – sako, kad toks vaikščiojimas nelaimę atneša.

schornsteigfeger

O tiems, kam norisi būti ypatingai reikalingu ir svarbiu, siūlau rinktis Vokietijoje kaminkrėčio profesiją. Mat vokiečiai pamatę kaminkrėtį, tiki, jį palietus, o ypač jo sagas, laimę bus galima semti kibirais. Girdėjau, šios profesijos atstovai skundžiasi greitai iškrentančiomis sagomis. Bet koks geras profesijos pasirinkimas! Rodos, darbas purvinas, o esi toks geidžiamas.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s