Juodai balta vokiečių tradicija Naujųjų metų išvakarėse

dinner-for-oneJeigu naujametinį vakarą šampanas atšaldytas ir paruoštos bengališkos ugnelės, kompanija suplanuota, o maistas taip pat, galima sakyti, kad daugiau kuo rūpintis ir nebereikia. Bet vokiečiai į sąrašą įtrauktų dar vieną labai labai svarbų – punktą: laiku įsijungti televizorių. Ne naujametinės programos, o kultinio trumpo filmo „Dinner for one“ (Vakarienė vienam) pasižiūrėti. Taip jau daugiau nei 50 metų. Tas pats filmas tą pačią dieną ir tuo pačiu laiku susodina milijonus vokiečių prie televizijos ekranų.

Tai turbūt vienintelis nesinchronizuotas filmas vokiečių televizijoje. Anglų kalba, pasirodo, gali nesikandžioti, o britų humoru pagardintas skečas tiesiog tapo nebeatsiejama naujametinė tradicija Vokietijoje. Visoms kartoms. Skandinavijos šalys, kaimynės Austrija ir Šveicarija ir netgi australai dabar šauktų: mes taip pat jį paskutinę metų dieną žiūrime. Taip, tas tiesa, „Dinner for oneužkariavo ne tik Vokietiją. Tačiau juokingiausia, kad gimtojoje istorijos šalyje – Didžiojoje Britanijoje šis filmas visai nežinomas.

Filmas – juodai baltas, filmuotas Hamburge 1963 metais. Buvo planuota po metų perfilmuoti spalvotam variantui,dinner for one 1 tačiau staigi mirtis pasiglemžė pagrindinį aktorių. Tad iki šių dienų rodomas originalusis variantas. Ir visi kitaip net nebeįsivaizduoja.

Man ne kartą teko Naujuosius metus pasitikti skirtingose kompanijose ir visur buvo svarbus atributas – televizorius. Tiems, kas nespėjo per dieną pasižiūrėti filmo. Jį tą dieną rodo 16 kartų. Tikrai, labai smagu stebėti kompaniją, ntąjį kartą žiūrinčią šį 18 minučių trukmės filmą. Visi žino, apie ką jis, kai kurie mintinai jau ir tekstą žino, ir vistiek visi juokiasi kasmet iš tų pačių situacijų lyg girdėtų ir matytų pirmą kartą. Smagiausia, kai kartą viena keturiasdešimtmetė aiktelėjo supratusi paskutinę filmo sceną. Nors ir kasmet ji jo nepraleidžia, tačiau, pasirodo, net pusvalandžio netrunkantis filmas gali net ir po keliasdešimt metų nustebinti.

719vhIXd27L._SL1000_Tai apie ką tas filmas? Viena garbaus amžiaus turtinga dama švenčia savo 90metį. Į šventinę vakarienę, kaip kasmet, pakviečia savo keturis artimiausius draugus. Tik bėda ta, kad ji ignoruoja faktą, jog šie jau seniai iškeliavę Anapilini. Tačiau ji turi ištikimąjį džentelmeniškąjį tarną, kuris „žaidžia“ pagal savo ponios taisykles, vis jos paklausdamas: the same procedure as last year, Mis Sophie?” (“Taip pat kaip ir kiekvienais metais, panele Sophie?“).

Bet ką aš čia pasakoju. Jei dar nematėte, pasižūrėkite patys. Patikinu, net jei ir angliškai nemokate, filmą tikrai suprasite. Ir kas čia žino, gal ir jūs įsijungsite šio filmo pasižūrėti kiekvienais metais.

Žūrėti nuo 2:26 minutės:

https://www.ndr.de/fernsehen/Dinner-for-One-Das-Original,dinnerforone191.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s