Karnavalų miestas – Kelnas (Köln). Ir ne tik

rosenmontag2016_03_ak-34Ką jau moka, tai moka kelniečiai – švęsti.  Turbūt nei vienas Vokietijos kraštas jų niekada nesugebės pralenkti, greičiausiai net nesistengs. Kai pradeda jie švęsti vienuolikto mėnesio vienuoliktą dieną, tai ir baigia triukšmingai didžiausiu šalies karnavalu prieš pat Užgavėnes. Kelno karnavalas savaitę prieš Gavėnią iš biurų išvilioja vietinius (nejaugi dirbsi, kai kiti švenčia?)ir sutraukia kitus kraštiečius iš pačių skirtingiausių Vokietijos kampų. Švenčiama ne dieną ir ne dvi, o visas penkias. Reikalingas kūrybiškumas kiekvienos dienos aprangai ir, žinoma, ištvermė tiek dienų linksmybes pakelti.

Šventės šurmulys jau nurimo. Jei karnavale neapsilankėte, tad pasidairykime, ką dar galima pamatyti Kelne, trečiame pagal dydį Vokietijos mieste. 

 1. koelner-dom_hl-12Bet kokiu atveju būtina pamatyti Kelno katedrą. O nepamatyti jos tiesiog neįmanoma. Jos didybė pasitinka vos įvažiavus į miestą. Didinga, įspūdinga ir elegantiška. Kiekvieną kartą (o Kelne tenka dažnai apsilankyti) gotikinio stiliaus katedra man atima žadą. Kažką magiško ji tikrai turi. Tik va, sunkiai telpa į fotoaparato kadrą 🙂

2. O kas tikrai lengvai telpa tiek į kadrą, tiek į skrandį, tai Kelno alus, vadinamas KÖLSCH. Jei jo neparagausite, vadinasi Kelne taip ir nepabuvote. Nepadarykite šios klaidos. Tiesa, kai jo užsisakinėsite, prašykite ne alaus, o Kölsch. Mano draugai krizeno, kai aš prie baro alaus prašiau 😉

Nors Kelne dažnai lankausi, vis dėlto mažai ką jame mačiau. Tad ir dėl savęs, ir dėl jūsų domėjausi kitomis turistinėmis grožybėmis.

Tuennes-und-Schael

 1. Paklajokite senamiesčio gatvelėmis. Deja, antrojo pasaulinio karo bombos ir jo nepagailėjo. Visa laimė, visiškai sugriautas jis nebuvo. Tad jame rasite ir originalių, ir atstatytų statinių. Jei užklysite į Lintgasse, rasite dvi bronzines figūras: Tünnes ir Schäl. Jos – lėlių teatro simboliai. Pasifotografuokite ir nepraleiskite progos pačiupinėti bronziniam vyrukui už nosies – sako, tai laimę garantuoja. O gal užkrės ir lėlių teatro lankymo virusu 😉
 2. csm_Rheinpanorama03_c_KoelnTourismus_GmbH_Udo_Haake_03_ac40d89461Dar viena Kelno puošmena – impozantiška Reino upė. Pasivaikščiokite jos pakrante, sėskite į vieną iš turistus viliojančių laivelių ir laivų ir pasiplaukiokite. O jei norisi aukštybių, sėskite į funikulierių. Jis jus per septynias minutes pristatys už 4,5 EUR į kitą krantą, o jei tuo pačiu būdu norėsite sugrįžti, sumokėsite 6,5 EUR.

5.liebesschloesser_10_cr_565 Tačiau kitą krantą galite pasiekti ir pėsčiomis. Siūlau pasirinkti labiausiai fotografuojamą tiltąHohenzollernbrücke. Nemažai turi atlaikyti šis tiltas – kasdien juo važiuoja traukiniai, vaikšto pėstėji, o įsimylėjeliai sukabinę čia nesuskaičiuojamą galybę spynų ir spynelių. Atrodo labai įspūdingai.

6. Jeigu jau esate kitoje Reino pusėje, ieškokite stūksančio stiklinio daugiaaukščio (Kölntriangle). Šis 29 aukštų pastatas siūlo pasigrožėti Kelnu iš aukštai. Trys eurai ir miestas gulės jums po kojomis.

Flora_10
Botanikos sodas

7. Mėgstantiems parkus, Kelnas taip pat turi kuo nudžiuginti. Skirtingose pakrantėse, beveik vienas prieš kitą žaliuoja Reino parkas (čia, beje, pradeda ir/arba baigia kelionę funikulierius) ir Botanikos sodas „Flora“ , džiuginantis fontanų šokiais bei skirtingų augalų kvapais ir spalvomis.

8. O kas neįsivaizduoja kelionės be muziejų, šiame Vokietijos mieste irgi neteks nuobodžiauti. Nuo tradicinių kaip Archeologijos muziejus iki viliojančių kvapais kaip Šokolado muziejus ar tiesiog privalomo muziejaus Kelne – Karnavalų muziejus ar iki originalių kaip Nendartaliečio muziejus. Kiekvienam pagal skonį. Čia rasite visą Kelno muziejų sąrašą.

Gerų atradimų Kelne! Šį palinkėjimą rašau ir sau. Iš išvardintų dalykų man kol kas teko įgyvendinti tik tris punktus. Puiki proga vėl lankyti draugus.

Nuotraukos iš http://www.koeln.de ir http://www.koeln-tourismus.de puslapių

Komentarų: 2

  1. Sveiki,

   Kölne valgo riebiai: bulviniai blynai, žirnių sriuba, kiauliena, virtos bulvės su prieskoniais paskaninta varške. O apie desertus, deja, nieko neradau. Panašu, kad tipiško Kölsch deserto net nėra. Tikiuosi, pavyko atsakyti į Jūsų klausimą.

   Asta

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s