Autobusas, kuris plaukia, arba laivas, kuris važiuoja

Puikiai atsimenu, kaip vaikystėje su kiemo draugais vasaros atostogomis, kai pabosdavo žaisti, fantazuodavome. Tuomet manėme: apie neįmanomus dalykus. Kaip pavyzdžiui, apie autobusą, kuris ne tik važiuoja gatvėmis, bet ir plaukia upe. Akivaizdu, kad tokių kaip mes buvome ne vieni. Nes kažkas tokią transporto priemonę, kuri, rodos, galima tik fantastikos knygose, ėmė ir sukūrė. O dabar važinėjasi ir Hamburge. Tiksliau, ne tik važinėja, bet ir plaukia.

Nekreipti dėmesio į tokį pravažiuojantį autobusą tiesiog neįmanoma. Išsiskiria jis savo neįprasta forma ir dideliais ratais. Lyg ir tankas, lyg ir autobusas, lyg ir laivas, lyg ir krovininis sunkvežimis, bet kartu ir nei vienas iš ju. Todėl nenuostabu, kad praeiviai šį autobusą nulydi žvilgsniais ar net aikteli iš nuostabos. Sėdintiems autobuse smagu. Tereikia pamojuoti ir atgal sąžiningai pamojuos visi. Štai ką reiškia būti žvaigžde.

 

Riverbus vadinasi ši atrakcija Hamburge. 70 minučių trunkančios kelionės organizatoriai į autobusą priima tik keleivius nuo 5 metų. Naktimis jis nevažiuoja gatvėmis. O į Elbės upę nelenda tuomet, jei nusekęs vanduo.

Visų pirma, autobusas pravažiuoja Hamburgo žavųjį Speicherstadt ir naujausią miesto rajoną Hafencity ir juda link šiaurinės Elbės pusės. Po maždaug pusvalandžio kulminacija pasiekiama. Kai ateina ta laukiama akimirka, kai įvyks tai, kas vis dar, rodos, neįmanoma, tiesiog visus girdi sulaikant kvapą. O pirmiesiems autobuso ratams pasiekus vandenį, pasijunti lyg atrakcionų parke. Emocijos kyla, nežinios adrenalinas kutena pilvą, ir štai autobusas visas vandenyje! Ne po vandeniu. Keleviai ne šlapi. O autobusas juda toliau. Tik aplink vanduo.

Keistas ir visiškai naujas potyris. Tačiau tikrai įspūdingas. Grįžus į krantą, gidas pajuokauja: “Dabar važiuojate švariausiu Hamburgo autobusu”. Tas tiesa, ar teko kada girdėti apie autobusą plaunamą po 4-5 kartus per dieną?

Kol kas turai Hamburge organizuojami tik vokiečių kalba. Kaina – 29,50€: www.hafencityriverbus.de

Girdėjau, kad tokia atrakcija organizuojama ir Liubeke: https://www.splashtours-luebeck.de/arrangement/splashtours/

Dabar laukiu, kada kas sukurs skraidantį fotelį. Apie jį  taip pat vaikystėje svajodavau. O juk akivaizdu – svajonės pildosi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s