Kamuoliauti arba sportuoti pagal šiaurės vokiečius

Panašus šis sportas į boulingą, bet nereikia numušti kėglių. Niekada nežinai, kaip teks apsirengti, nes žaidimas žaidžiamas po atviru dangumi. Sakote, kaip golfas. Ir būsite neteisūs. Nėra čia iššukuotos, puikiai prižiūrėtos, iškvepintos žolės. Kamuoliai šiame sporte rieda gatvėmis. Vokiečiai šį žaidimą vadina BOSSELN. Šiaurės vokiečių dialekte bossel reiškia kamuolį. Aš leidau šiam sportui suteikti lietuvišką vardą – kamuoliavimą.

Sudalyvauti šiame žaidime teko ir man. Didžiuodamasi gyriausi savo hamburgiečiams draugams ir kai kuriuos sugebėjau nustebinti, nes apie tai girdėjo pirmą kartą.

Sakoma, šį žaidimą prieš 150 metų kultivuoti pradėjo Rytų fryzų kraštas, besidriekiantis prie Šiaurės jūros ir besidalinantis siena su Olandija. Lyg šiol šio regiono gyventojai labai tuo didžiuojasi. Ne tik didžiuojasi, bet ir žaidžia. Galima profesionaliai, bet dauguma tai daro laisvalaikiu. Taip, kaip kompanija, su kuria leidausi į šio sporto smagumus.

Angela, kuri kasmet surenka 20 draugų ir bičiulių grupę, kilusi iš šio žaidimo krašto. Kaskart ji ieško naujų kelių, kur būtų galima kamuoliauti. Vingiuotų, gal kiek nelygių ir nevažinėjamų automobilių. Tokie yra  oficialūs BOSSELN reikalavimai. Paprastai, tai turi būti septynių kilometrų atkarpa. Gali būti ir trumpesnė. Svarbiausia, atkarpos pabaigoje turi dalyvių laukti svarbus tikslas – vieta, kuri būtinai turi pasiūlyti tipiško Šiaurės Vokietijos patiekalo žiemą – troškinti lapiniai kopūstai su mėsa (Grünkohl). Todėl kamuoliukai visada riedėjo ir rieda tik žiemą. Žinoma, tai negalioja profesionalams. Tuomet, kai visi turi laiko, kai dirbami laukai snaudžia ir kol žolė dar ne tokia žalia pievose ir miškuose, kad riedantys kamuoliai nepasimestų.

Linksma kitiems, bet ne komandai, kurios kamuolys nuriedėjo į krūmus.

Paprastai tarpusavyje varžosi dvi komandos, mūsų varžybose buvome trys. Kiekviena komanda gavome skirtingos spalvos kaučiukinį kamuolį. Jo skersmuo – 10,5 m. Dėl to tiko tiek moterims, tiek vyrams. Tiesa, tikrieji Šiaurės fryzų gyventojai mėto tik iš brantmedžio pagamintus kamuolius.  Ir žaidimas prasidėjo. Tikslas – kiekviena komanda finišą pasiekti turi nusviesdama kamuolį kuo rečiau. Jei ką tik mestas kamuolys nenuskriejo toliau nei kitų komandų kamuoliai, komanda meta dar kartą savo kamuolį. O jei kamuolys nuriedėjo į krūmus ar į griovį, greičiausiai reikės daugiau metimų, kad šis vėl riedėtų numatytu keliu.

Kažkada pasiekiamas ir finišas. O taip bežaidžiant, ir šaltasis metų sezonas neprailgsta.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s