Kai vyksta futbolo čempionatai

Tik kas dvejus metus vokiečiai drąsiai „suserga“ Vokietijos karštine. Jos nebūna spalio 3 dieną, kai šalis švenčia susijungimo šventę. Jos nebūna kasdien, iškeliant vėliavą namo kieme, kaip daro kaimynai danai. Tai nutinka tik tuomet, kai Vokietijos komanda žaidžia Europos arba pasaulio futbolo čempionatuose. Stiprūs praeities šešėliai vis dar priverčia vokiečius kruptelėti, jei kas be priežasties iškeltų Vokietijos vėliavą ar skanduotų DEUT-SCHLAND.

Tačiau tai negalioja futbolo dienomis. Tuo laikotarpiu vokiečiai, rodos, atsiima už visas „tylos“ dienas. Trys spalvos – juoda, raudona ir auksinė – šiuo metu dominuoja Vokietijoje. Vaikai puošiasi savo veidus, net jei tą dieną vokiečiai nežaidžia. Mergaitės dėvi sukneles su šiomis trimis spalvomis. Parduotuvės lūžta nuo vokiškos atributikos pasiūlos: skrybėlės, marškinėliai,  karoliai, lankeliai į plaukus, vėliavėlės, šalikai, maudymukai, perukai, akiniai, kuprinės, nešiojamos kėdės.  Kai kuriose ledainėse net galima įsigyti ledų Vokietijos vėliavos spalvų. O kai kurios parduotuvėse pardavėjos savo kasdienę darbinę aprangą pasikeitusios į fanų marškinėlius.

Kone kiekvienas miestas specialiai didelėse aikštėse turi įsirengęs taip vadinamą public viewing vietą. Net lietus neišbaido fanų, kai žaidžia Vokietijos futbolo komanda. Žmonių minia tuo metu alsuoja vienu ritmu. Pokalbiai su nepažįstamais viešuosiuose transportuose greitai ir labai lengvai išsirituliuoja į kalbas apie futbolą.

„Ar tikrai futbolo turi būti tiek daug?“ atsiranda klausiančiųjų. Tačiau šis klausimas taip ir lieka neatsakytas. Paskęsta tarp didžiosios vokiečių dalies, kurie švenčia šią šventę. Jei šiemet labai pasiseks, tai švęs iki pat liepos 15 dienos. Jei ne, atributika bus vėl paslėpta spintose. Iki kitos progos. Vėl po dviejų metų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s