Pasivaikščioti jūros dugnu

Vatų jūra

Svajojate įbristi į jūrą, pašokinėti per bangas ar bent jau kiek atvėsinti karščio iškankintą kūną jūros vandenyje ir važiuojate prie Šiaurės jūros? Dėmesio! Ši jūra su charakteriu ir mėgsta išeiti „pasivaikščioti“. Nepasitikrinsite, kada jos potyvnių (Flut), o kada atoslūgių metas (Ebbe), galite likti be maudynių. Bet galima daryti ir kitaip. Važiuoti būtent dėl šio momento, kai atsitraukia vanduo. Tada pati geriausia galimybė vaikštinėti jūros dugnu arba kitaip – vatų jūra.

Vokiškai vatų jūra – Wattenmeer. Kas šešias valandas traukiasi jūros vanduo ir vėl kyla. Ir taip du kartus per dieną. Kai vanduo „išeina“, atsiveria jūros dugno reljefas. Tada galima pradėti jį tyrinėti. Vieniems nedraudžiama. Tačiau būtina nepamiršti laiko. Mat vanduo grįžta kur kas greičiau nei nueina. Jo gylis tuomet gali siekti nuo 2 iki 5 metrų. Jei žmogus dar spėja užlipti ant specialaus bokštelio, gelbėtojai sugrąžina paklydėlius į krantą. Visa laimė, tokių „happy end“ istorijų kasmet daugiau nei liūdnos pabaigos įvykių. Tačiau ne tik

Ko ieško gidas?

dėl šio fakto rekomenduoju Vatų jūrą pažinti su gidu. Jie iš savo žinių bagažo ištraukia daug įdomių faktų, ir ne visus juos rasite internete. Be to, jie žino, saugius kelius pasiekti atsitraukusį vandenį ir jie žino geriausiai, kada vėl būti krante. Šiaurės jūros klimate labai gerai jaučiasi apie 10 tūkstančių skirtingų gyvūnų ir augalų rūšių, dau daugiau priskaičiuojama vabzdžių. Gidas suranda porą gyvūnų vietoje ir išsamiau apie juos papasakoja: kuo jie gyvena, kaip dauginasi.

Rado!

Jis žino ir ką galima paragauti. Besimėtančią jūros žolę jis pakels ir pasiūlys paragauti. Mat jis žino, kurios dalis valgoma. Sūru.

Jūros salotos

Vienas išskirtinių Vatų jūros bruožų – smėliniai spageti formos kauburėliai. Bijoti nereikia. Pasirodo, čia pasidarbavo jūros kirminai. Jie į paviršių neišlenda, bet išspjauna suvalgytą ir suvirškintą smėlį. O mums tai ženklas – šioje vietoje jūros dugnas yra tvirtas, ir mes drąsiai galime juo eiti, nebijant susmegti.

Kiekvienas kurortinis miestas ant Šiaurės jūros kranto kviečia pasivaikščioti Vatų jūra. Kur geriausia? Sunku pasakyti. Pasirinkimas tikrai didelis – Vatų jūros nacionalinis parkas išsidriekęs per 450 kilometrus ir siekia net Danijos bei Olandijos krantus.  Kai kuriose vietovėse, galima ir salas pėsčiomis pasiekti. Vokiečiai didžiuojasi šiuo gamtos turtu: jau beveik 10 metų jis Unesco paveldo sąraše.

Jei dar nebuvote, apsilankykite, tikrai rekomenduoju. Jei palengvins pasirinkimą, tai pasidalinsiu, kur man teko pažinti Vatų jūra su gidu: Cuxhaven, Büsum ir Sylt sala. Pastarojoje ypatingai įdomu, nes joje į Vatų jūrą išsiruošti galima tik su ekspertu.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s