Kiaulės metai Vokietijoje – garantuota laimė

Visaip galima interpretuoti, ką galėtų reikšti Kiaulės metai. Tai kiaulysčių metai ar sotaus gyvenimo metai? O gal jie garantuos turtingus metus? Gyvenantiems Vokietijoje šie metai turi būti tik labai geri. Juk kiaulė vokiečiams –  laimę nešantis simbolis. Būtent marcipaninį jos variantą jie vienas kitam dovanoja Naujųjų Metų proga.

Kaip kiaulė laimės simboliu tapo
Visa ši „kiauliška“ laimė, teigiama, atėjo iš Viduramžių laikų. Kiaulė buvusi vaisingumo, turtų ir gero gyvenimo simbolis. Ir ne tik vokiečių žemėse. Graikai ir net kinai dovanojo laimę kiaulės pavidalu.

Turėti kiaulę, vadinasi, turėti kuo pamaintiti šeimą. Gerai paaugusią galima parduoti už gerą pinigų sumą arba garantuoti sau sotų gyvenimą. O kur dar ta papildoma laimė, jei kiaulė atsiveda paršiukų! Ypač prieš Naujuosius. Garantuota laimė ir sėkmė visus ateinančius metus. Ja buvo galima dalintis. Dovanoti paršiukų niekas nereikalaudavo (nors gal ir norėdavo), užtekdavo jį paliesti ir būdavo manoma, kad laimė jau tavosiose rankose. Ši tradicija gal dar pavienėse vietovėse gyva. Tačiau paršiukas per amžius sumažėjo ir pavirto marcipaniniu kiauliuku.

„Kiauliški“ posakiai Vokietijoje taip pat neturi neigiamos reikšmės. Jei girdėsite sakant „Schwein gehabt“, kas lietuviškai, tiesiogiai išvertus, reikštų „kiaulę turėjo“, vadinasi,  kažkam netikėtai labai pasisekė. Šis posakis greičiausiai taip pat atkeliavęs iš Viduramžių laikų. Tas, kuris likdavo paskutinis kokiose nors varžybose, gaudavo kaip paguodos prizą kiaulę. Iš tiesų, manyta būdavo ironiškai, norėtasi išjuokti. Tačiau gavusiajam, neslėpkime, kiaulė – juk geras prizas.

Kiaulė taupyklė
Investicijų daug nereikalauja, o dėl sotaus gyvenimo sukti galvos nebereikia. Taip kiaulė, net jei tai ir purvinas gyvūnas, tapo turtų simboliu. Kiaulė vėliau įgavo ir taupyklės formą. Beveik tiesiogine ta žodžio prasme, joje telpa turtai. Kai ji jau jų nebesutalpina, metas  ją skersti.

Tad sėkmingų, laimingų ir sočių 2019-ųjų!

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s