Kaip aktorius David Hasselhoff Berlyno sieną „griovė“

Jis – tas gelbėtojas iš garsaus amerikiečių serialo „Gelbėtojai“. Stiprus, atletiškas ir su svarbia misija – skubėti į pagalbą. Prieš kameras. Už kamerų jam Jungtinės Amerikos Valstijos vieną dieną patikėjo kitą svarbią misiją – 1989 m. gruodžio 31 dieną dar šviežiai, neoficialiai susijungusiai Vokietijai sudainuoti savo dainą „Looking for freedom“.

Dainininko karjera
Visų pirma skubu atsakyti visiems į klausimą: o ką, David Hasselhoff dainuoja? Taip. Ir man tai buvo naujiena. Pasirodo, jam tai buvo tik antraeilis dalykas šalia svabiausios aistros – aktorystės (tiesa, šiuo metu liko tik dainavimas). Jo dainos aštuoniasdešimtaisiais įveikė Atlanto vandenyną. Nuo pirmųjų albumų (iš viso išleista 13, paskutinis – šiemet) Vokietijoje ir Austrijoje pirmosios vietos priklausė David Hasselhoff. Jam net nežinant, kur šių šalių ieškoti žemėlapyje (jis taip vėliau pasakojo skirtinguose interviu).

David Hasselhoff 1989 m. Naujųjų Metų naktį

Lemtingas skambutis
1989 metais kažkurią gruodžio dieną suskamba David Hasselhoff telefonas. Kitoje ragelio pusėje pasigirsta pasiūlymas – Naujųjų Metų naktį Berlyne sudainuoti dainą „Looking for freedom“. Aktorius ir dainininkas sutinka, bet su viena sąlyga – dainuoti ant Berlyno sienos. Ir pats netiki, kad šis planas pavyks. Tačiau jau po keletos dienų leidimas buvo duotas. Iš abiejų Vokietijos pusių. Tiesa, jo scena tapo ne prieš mėnesį griuvusi ir apgriuvusi Berlyno siena, o kranas, kabantis virš jos. Tai buvo pirmieji Naujieji Metai, kuriuos vokiečiai iš padalintos Vokietijos – Rytų ir Vakarų – prie Brandenburgo vartų šventė kartu. Milijonas žmonių dainavo kartu su juo: „I’ve been looking for freedom, I’ve been looking so long“. Tie, kurie atėjo, ir tie, kurie stebėjo tiesioginę transliaciją televizijos ekranuose. Ši daina įkūnijo Rytų vokiečių lūkesčius ir troškimus, ji ilgam tapo jų savotišku laisvės himnu. Pasiklausykit ir jūs!

 

Šaltinis: http://davidhasselhoffonline.com/

O kas buvo po to?
Net ir praėjus 30 metų, David Hasselhoff, kaip jis pats pasakoja, turi aiškinti, kad ne po jo pasirodymo sugriuvo Berlyno siena. Tačiau, kai 2013 metais Berlyno valdžia nusprendė nugriauti  paskutinius Berlyno sienos likučius – garsiąją „East Side Gallery“ – aktorius sėdo į lėktuvą, kad galėtų prisijungti prie demonstrantų. Vertėjo. Siena liko. Bet tai ne jo nuopelnas. Bet šio fakto gal jam kitiems nereikia aiškinti.

Likusi Berlyno sienos dalis – vienas mėgstamiausių nuotraukų iš Berlyno motyvas

Šiais metais Berlyno sienos griuvimo jubiliejaus proga 67-metis David Hasselhoff vėl išsirengė į turą po Vokietiją. Net jei ir 2018 metais jis Vokietijoje taip pat koncertavo pilnose koncertų salėse. Panašu, vokiečiams vis dar reikia jo dainų. Bet ir David Hasselhoff reikia vokiečių fanų.  Štai kaip būna, kai atsirandi reikiamu laiku reikiamoje vietoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s