Daiktų žvejyba arba smagus būdas atsikratyti nereikalingų dovanų

Tai ypač aktualu po didžiųjų dosnių metų švenčių. Kur dėti šlepetes, kurių spalva erzina? Ką daryti su knyga, kuri visai nedomina, o gal iš tiesų nuobodi? Ir dar viena gauta dekoracija, kuri iš tiesų dulka giliai paslėpta spintoje. O ir šiaip kartais daiktai ima ir atsibosta. Ką daryti su jais visais? Gyvendama Vokietijoje sužinojau legalų ir siaubingai smagų būdą. O jau antri metai iš eilės man tai – vienas laukiamiausių vakarėlių pas mano bičiulius.  Vokiečiai šią procedūrą vadina Wichteln. Na, o aš sau leidžiu lietuviškai pavadinti daiktų žvejyba. Nes vertimo tam žodžiui kaip ir nėra.

Geriau šio žaidimo artimųjų rate nežaisti. Maža kas. O jei perdavonosite tam, kas ir padovanojo jums tą daiktą? Jei laikytumėmės originalios idėjos, tai reikėtų pirkti naują daiktą, ją supakuoti ir atsinešus ją padėti į sutartą vietą. O tada jau burtų keliu traukti dovaną. Dažniausiai ši akcija-atrakcija žaidžiama prieš Kalėdas mokykloje ar kolegų rate. Bet taisyklių šiam reikalui kaip ir nėra. Vieni neša dovanas sutarta tematika, kiti susitaria supakuoti nebereikalingus, bet dar gerus daiktus. O tada mesti kauliukus ir traukti dovąn ar traukti pagal abėcėlę. Čia jau kaip norisi. Svarbiausia neprasitarti, kam priklauso dovanos. Čia yra visa esmė.

Žaidimas pagal mano draugus
O štai mano draugai sugalvojo taisykles šiam žaidimui. Jos tokios smagios, kad tik po kokių trijų-keturių valandų baigiasi dovanų žvejyba. Patikėkite, tik, kai viskas pasibaigia, supranti, kiek laiko praėjo. Žinote, kas šiame variante geriausia? Kad visi išeina patenkinti savo gautomis dovanomis. Bet mūsų ratas būna didelis – 10-15 žmonių. Dalinuosi šiomis taisyklėmis su jumis. Draugai leido. O jūs jau toliau koreguokite ar pildykite, kaip jums norisi.

Dovana. Tai gali būti jau nebereikalingas, bet būtinai dar geros kokybės daiktas. Tačiau gali būti ir naujas, mūsų susitarimu, tai būna 10-15 eurų vertės. Bet nebūtinai vienas daiktas, gali būti ir daug mažų.

Dovaną ar dovanas supakuoti į tris – keturis sluoksnius. Vieni tai daro su dovanų popieriumi, kiti – su laikraščiais, kai kurie panaudoja popierinius apsipirkimo maišelius. Čia jau fantazijos reikalas.

Dovanų vieta.  Atėję sudedame savo dovanas ant stalo. Patikėkite, pasimiršta, kas kokią dovaną padėjo.

Reikalingi daiktai. Du kauliukai ir visiems padalintos taisyklės.

O štai ir taisyklės:

Jei išmetate 3. Neturite dovanos, nepasisekė. Jei jau turite, teks grąžinti vėl ant stalo.

4 – visi siunčia rankose laikomas dovanas kaimynui iš dešinės.

5 – išpakuoti rankose laikomą dovaną.

6 – visi žaidimo dalyviai siunčia rankose laikomas dovanas kaimynui iš kairės.

7 – paimti dovaną nuo stalo (bet neišpakuoti).

8 – pavogti kaimyno iš dešinės ar iš kairės dovaną (galioja, net jei ir pats jau vieną dovaną turite).

9 – vieną dovaną pasikeisti su norimu žaidėju.

10 – atiduoti turimą dovaną žaidėjui be dovanos.

11 – pasikeisti dovanomis su norimu žaidėju. Tačiau jei vienas iš jūsų turi dvi ar tris dovanas, padalinti dovanas kitiems, kad abu liktų tik su viena dovana.

PAŠ (kai abiejuose kauliukuose iškrenta tas pats skaičius). Išpakuoti norimą dovaną (vieną sluoksnį). Tai gali būti nebūtinai rankose laikoma. Gali būti ir kito žaidėjo arba gali būti dar gulinti stalo viduryje. O po grąžinti, iš kur paėmėt.

Jei jau visos dovanos išpakuotos ir iškrito du kartus po 1 ar du kartus po 6, mesti dar kartą.

NEGALIMA. Mesti dar kartą, išskyrus PAŠ variantu (žiūrėkite viršuje).

ŽAIDIMO PABAIGA. Jei išmetėte PAŠ‘ą ir dovaną, kurią laikote yra išpakuota ir jums ji labai patinka, galite baigti žaidimą. Jei turite kelias, reikia išsirinkti vieną.

 

Smagių emocijų ir sėkmingos dovanų žvejybos!

Jei pasinaudojote taisyklėmis ir kažką pakeitėte, pasidalinkite. Man labai ir, esu tikra, visiems bus naudinga ir įdomu.

Nuotraukos: http://www.pixabay.com

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s