THE BEATLES pradžia Hamburge

Prieš pirmąjį pasirodymą Hamburgo klube “Indra“

Nebūtų Hamburgo, nebūtų garsiosios grupės The Beatles – štai toks pavadinimas papuošė straipsnį viename dienraštyje apie šios ketveriukės pradžią jų muzikinėje karjeroje. O kur Liverpulis? – turbūt klausiate. Taip, jo šioje istorijoje taip pat yra, bet tik šiek tiek. Tad kviečiu į kelionę į Hamburgą The Beatles keliais.

Klubas “Indra“

Prieš 60 metų
Šie metai The Beatles istorijoje – jubiliejiniai. 1960 metų rugpjūčio mėnesį niekam nežinoma jaunuolių grupė The Beatles iš Liverpulio buvo pakviesta groti į muzikinį klubą „Indra“ garsiajame Hamburgo rajone St.Pauli. Nuo šlagerių pavargęs klubo savininkas Bruno Koschmider ieškojo kažko šviežio. Jo anglas kolega Allan Williams pasiūlė dar jauną roko grupę. Taip prasidėjo The Beatles pasaulinė karjera.

Pradžia nebuvo lengva
Vaikinukai Hamburge grojo be pertraukų – kasdien po keturias valandas, savaitgaliais po šešias valandas. Taip tris mėnesius, kol pradėjo skųstis kaimynai. Tada jų scena tapo netoli esantis kitas naktinis klubas – ”Kaiserkeller“ (beje, abu klubai veikia iki šių dienų). Tik štai klubo savininkas, sužinojęs, kad jaunuoliai susidomėjo kito klubo pasiūlymo, The Beatles gyvenimą šiek tiek apkartino (na, bent jau taip spėjama, kad čia jo darbas). Namo, atgal į Angliją, turėjo grįžto jauniausias narys – septyniolikmetis George Harisson (juk nepilnametis turi būti pas savo tėvus, o ne naktimis trankytis svetimoje šalyje). Paskui jį grįžo ir kiti. Tik dėl kitų priežasčių: Paul McCartney ir Pete Best buvo kaltinami klubo padegimu.

Apie “Star Club“ primena tik atminimo lentelė

Ir vistik jie į Hamburgą sugrįžo. Po pusmečio – juk jų laukė didžiulios būrys gerbėjų ir garantuotas uždarbis. Visų pirma klube „Top Ten Club“, o po metų – „Star Club“. Štai šių klubų prisiminimai liko tik nuotraukose ir atmininimo lentelėse. Po to sekė ketveri metai be ketveriukės. Paskutinį kartą The Beatles Hamburge grojo 1966 metais, bet jau kaip pasaulinio garso žvaigždės perpildytoje arenoje.

O šiandien?
Šiandien Hamburgas labai didžiuojasi tapęs šios grupės tramplinu į pasaulinę sceną. Juk čia prasidėjo jų karjera. Čia gimė daug garsių ketveriukės nuotraukų. Viena jų tapo John Lenono albumo viršeliu. Šio namo gyventojai turistų nuoširdžiai nebepasitinka –  atsibodo. Būkite atsargūs.

Tuo tarpu vienas baras tuo giriasi, kad buvęs nuolatiniu The Beatles baru. Bet čia jau dėl kitų priežasčių.

Baras Grosse Freiheit gatvėje

Kaip ir giriasi kiekvienas, kuris pamena susitikimus ir draugystes su šia ketveriuke. Ir, žinoma, St.Pauli rajone viena aikštė skirta šiai Liverpulio grupei. Tiesa, kur kas geriau šios aikštės idėja matyti iš viršaus – ji padaryta lyg vinilinė plokštelė su dainų pavadinimais.

Keletas iš jų yra sudainuotos vokiškai. Žinote, kurios? Pavyzdžiui, ši:

O tiems, kurie nori daugiau ir iš arčiau pažinti The Beatles kelią Hamburge, rekomenduoju šį turą. Jis organizuojamas ir angliškai, iš vokiškai: http://www.hempels-musictour.de/en/

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s